Dzień Siostry. Dlaczego warto mieć rodzeństwo?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 12:52
Naukowcy udowadniają, że życie z siostrami sprawia, że jesteśmy bardziej szczęśliwi i zrównoważeni. Czy to prawda? Sprawdziliśmy w Czwórce.
Audio
  • Dlaczego warto mieć rodzeństwo i jak żyje się z siostrą albo bratem? (Się mówi/Czwórka)
Siostry
SiostryFoto: Pixabay.com/Public Domain/langll

- W świetle badań posiadanie rodzeństwa dobrze wpływa na ludzi. Z naszymi siostrami czy braćmi żyjemy przez całe życie i przez cały czas - rodzice odchodzą, a partnerów znajduje się w różnym wieku - tłumaczyła psycholog Roksana Rożek. - To umiejętność dogadania się z rodzeństwem wpływa na rozwój zdolności interpersonalnych i ułatwia kontakty z innymi. To rodzeństwo kształtuje nas i nasze charaktery.

W studiu pojawiły się także Czapla Team, czyli siostry Paulina i Ewelina Czapla, które połączyło je nie tylko nazwisko, ale i pasja - jeżdżenie na rolkach. - Czasem bywamy razem zbyt długo, to prawda, ale nawet, gdy teraz nie mieszkamy już razem, jeździmy wspólnie, a w życiu wspieramy się - opowiadały.

Ekspertki Czwórki mówiły także o życiu w dużych rodzinach. Czy trudno pozostać egoistą w takiej sytuacji i czy po krótkotrwałych burzach zawsze powraca radość z bycia czyimś rodzeństwem? jakie cechy najczęściej przypadają najmłodszym, a jakie najstarszym dzieciom w rodzinie? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Goście: Roksana Rożek (redakcja MałaPsychologia.eu), Czapla Team (Paulina i Ewelina Czapla, siostry)

Data emisji: 13.06.2016

Godzina emisji: 14.00

kd

Czytaj także

Czy to prawda, że "czarny" oznacza "zły"?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 15:45
Ludzie najczęściej omijają zwierzęta o czarnym umaszczeniu szerokim łukiem. Kolor sierści rzeczywiście wpływa na charakter czworonogów, czy to tylko stereotyp?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psychodermatologia. Kłopoty z cerą, a stres i smutek

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 15:35
Łuszczyca, trądzik, alergie, czy atopowe zapalenie skóry mogą mieć podłoże emocjonalne. Co psycholog jest w stanie wyczytać z naszej skóry i jak może nam pomóc?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psi flyball. Bo latające psy to szczęśliwe psy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 13:50
- Na "latanie" można namówić właściwie każdego psa. Mój potrafił skoczyć nawet na wysokość niemal 2 metrów! - mówiła Anna Radomska, trenerka flyballu.
rozwiń zwiń