X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Taniec jak terapia. Pomaga szczęśliwie żyć?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 12:53
Czy rzeczywiście taniec pomaga się odstresować i rozładować napięcia? Miedzy innymi o tym Jakub Jamrozek rozmawiał z Martą Nitą i Piotrem Lenartem, mistrzami tańca w West Coast Swingu (WCS). - WCS to taniec, który ciągle ewoluuje. On jest oparty na muzyce, która jest popularna w danym okresie. Kiedyś wyglądał inaczej niż dziś - opowiadała Marta Nita.
Audio
  • Marta Nita i Piotr Lenart o uzależnieniu od szczęścia w tańcu (Strefa Prywatna/Czwórka)

Izabela Guzek W terapii taniec rozumiany jest szeroko. To ma być ruch, którego celem jest nawiązanie kontaktu z drugą osobą i wyrażenie siebie

Piotrek jest z wykształcenia nauczycielem, dlatego ucząc tańca wykorzystuje metodykę i swoje doświadczenie tak, by każde zajęcia zawierały zarówno dużą dawkę informacji, jak i dobrej zabawy. Obecnie jest najwyżej notowanym tancerzem WCS w Polsce. Marta jest "mózgiem" wszystkich warsztatów i zajęć, które prowadzi razem z Piotrkiem - zarówno pod kątem przygotowywanego materiału, jak i ich organizacji. - W West Coast Swingu jest improwizacja, a to dla mnie jest w tańcu najciekawsze. Podoba mi się to, że trzeba kombinować z tym, co proponuje mi partnerka. Często powstają nowe figury - tłumaczył Piotr Lenart. - West jest jednym z nielicznych tańców, w którym partnerka ma bardzo wiele do powiedzenia i może wpływać na prowadzenie partnera - dodała Marta Nita.

Marta Nita Na zajęciach zawsze mówimy, że w West Coast Swingu najważniejsza jest komunikacja w parze

W "Strefie Prywatnej" o tańcu i jego terapeutycznych wartościach opowiadała także Izabela Guzek z Ośrodka terapii tańcem i ruchem IBA. - Terapia tańcem i ruchem to metoda, która może być wykorzystywana w pracy rozwojowej oraz psychoterapeutycznie. Ważne jest to, że nasze ciała wyrażają siebie. Na warsztatach i podczas terapii zawracamy uwagę na to, co się w ciele dzieje - wyjaśniała terapeutka.

Jak taniec otwiera ludzi na siebie i innych? Kto może prowadzić terapię tańcem? Jak kultura, w tym taniec, wpływa na nasze życie? I jak to jest być parą w życiu i na parkiecie? Tego wszystkiego dowiecie się słuchając nagrania audycji z Czwórkowego studia.

Zapraszamy także do obejrzenia fragmentu tanecznego popisu Piotra Lenarta i Marty Nity z Czwórkowego Studia.

Tancerze Marta Nita i Piotr Lenart w Czwórce/fot. Czwórka 
    Tancerze Marta Nita i Piotr Lenart w Czwórce/fot. Czwórka
***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Goście: Marta Nita i Piotr Lenart (mistrzowie tańca West Coast Swing, Sezon na Westa), Izabela Guzek (terapeutka, Ośrodek terapii tańcem i ruchem IBA)

Data emisji: 12.06.2017

Godzina emisji: 20.05

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Planszówkowe podziemie. Jak tworzy się gry?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 10:29
- Wśród autorów gier sporo jest programistów i wiele osób mówi, że tworzenie gier to matematyka. Ale ja jestem humanistą i stanowię zaprzeczenie tej tezy. Można projektować intuicyjnie, skupiać się na fabule - opowiadał Filipi Miłuński, projektant gier i założyciel Monsoon Group.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Diverse Downhill Contest - wyścig zawsze ekstremalny

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 14:41
Trasa na stoku góry Stożek w Wiśle stworzona została już 11 lat temu i doczekała się miana kultowej. Tam właśnie odbywają się Diverse Downhill Contest, jedne z największych i najbardziej popularnych zawodów downhillowych w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zarażamy biegową pasją. "Warto zrobić pierwszy krok"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 11:51
Zorganizował grupę treningowo-biegową amatorów "Wieczorne bieganie w Szczecinie" i od ponad trzech lat przewinęło się przez nią ponad tysiąc osób. - Bieganie nie jest trudne. Na początku po prostu trzeba się odważyć i spróbować - mówił w Czwórce Wojciech Kępka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zrobić, "żeby się chciało tak, jak się nie chce"?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 14:57
Te słowa Kubusia Puchatka są mottem przewodnim tego wydania "Strefy Prywatnej", w której razem z twórczyniami warsztatów "Róż się! Poznaj siebie" Adą Jakimowicz i Ewą Jaczewską aktywizujemy umysły i ciała, aby osiągnąć sukces i lepiej poznać siebie. Za co siebie lubimy?
rozwiń zwiń