Ekologia zawsze modna. Jak dbać o naszą planetę?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 17:02
- Suma małych kropelek robi morze - przekonywał w Czwórce Sławek Brzózek z fundacji Nasza Ziemia. To właśnie nasze codzienne przyjazne dla Ziemi zachowania robią tak wielką różnicę.
Audio
  • Jak żyć bardziej ekologicznie? (Dajesz Radę/Czwórka)
Aby cieszyć się takim widokiem naszej planety, musimy przede wszystkim o nią dbać
Aby cieszyć się takim widokiem naszej planety, musimy przede wszystkim o nią dbaćFoto: pixabay/Unsplash

Już przeszło miesiąc minął od wielkiej, cyklicznej akcji Sprzątania Świata, ciągle jednak warto przypominać sobie, co nam po niej pozostało. - To jest od 20 lat akcja Polaków i tak zwanych "zwykłych ludzi", a nie fundacji i organizacji. Chcemy zwracać uwagę nas, konsumentów, na nasze codzienne zachowania - mówił Sławek Brzózek, koordynator Sprzątania Świata, które w tym roku objęło ponad 1500 różnych miejsc w Polsce.

W tym roku akcja przebiegała pod hasłem "nadawania rzeczom drugiego życia". Organizowano nie tylko zbiórki śmieci czy likwidowano tak zwane dzikie wysypiska, ale także edukowano ludzi, jak można wtórnie wykorzystywać to, czego chcemy się pozbyć.

Razem z naszym gościem radziliśmy, jak utylizować problematyczne śmieci - przeterminowane leki, baterie czy żarówki. Przekonywaliśmy także żeby częściej zakręcać krany i rzadziej ładować telefony oraz sprawdziliśmy co na co dzień robicie, aby chronić środowisko. Zapraszamy do wysłuchania nagrania "Dajesz Radę".  

***

Tytuł audycji: "Dajesz Radę"

Prowadzi:  Dominika Klimek

Materiał: Aleksandra Opala

Gość: Sławek Brzózek

Data emisji: 4.09.2016

Godzina emisji: 14.07

jsz/kd

  

 

Czytaj także

Ekowakacje. Jak bawić się dobrze i w zgodzie z naturą?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 11:39
Segregowanie śmieci na kempingu, racjonalne używanie wody, niepłoszenie zwierząt - czy trudno być eko na wakacjach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepowtarzalna biżuteria z produktów do wyrzucenia

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2016 18:50
- Robienie biżuterii zaczęło się od reklamówki. Zaczęłam się nią bawić - mówi Joanna Nowrotek, autorką bloga "Moje Śmoje". - Okazało się, że folia jest znakomitym materiałem do tworzenia biżuterii. Można ją nawijać, rozciągać, naciągać, ciąć, jest bardzo wytrzymała - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mamy radę na odpady - wtórne wykorzystanie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 18:29
25 lat temu zaledwie 30% Polaków uważało, że sprawy ochrony środowiska mają jakieś znaczenie, natomiast większość była zdania, że sprawy ekologii leżą tylko i wyłącznie w gestii państwa. Jak ta świadomość wygląda dzisiaj i czy recykling stał się naszą codziennością?
rozwiń zwiń