Selena Sokoljak o tym, czego można się dowiedzieć się o sobie podróżując

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 12:40
Odbyła zagraniczny staż w Barcelonie, chcwilę później wyjechała na studia do Moskwy. Dzięki wymianie studenckiej w ramach Erasamus+ miała okazję zdobyć cenne doświadczenie i przeżyć niezwykłą przygodę. 
Audio
  • Selena Sokoljak o doświadczeniach ze studiami za granicą (Dajesz radę/Czwórka)
Uniwersytet im. M. Łomonosowa w Moskwie to największy i najbardziej znany uniwersytet w Rosji, otwarty 25 stycznia 1755, założony przez cesarzową Elżbietę Piotrowną, dzięki pomysłowi Michaiła Łomonosowa i aktywnym zabiegom Iwana Szuwałowa
Uniwersytet im. M. Łomonosowa w Moskwie to największy i najbardziej znany uniwersytet w Rosji, otwarty 25 stycznia 1755, założony przez cesarzową Elżbietę Piotrowną, dzięki pomysłowi Michaiła Łomonosowa i aktywnym zabiegom Iwana SzuwałowaFoto: Shuttersock.com/dom. publiczna/Boligolov Andrew

Dzięki popularnemu programowi wymiany studenckiej w toku studiów trzykrotnie można sprawdzić jak wygląda nauka poza granicami naszego kraju. Z takiej możliwości skorzystała Selena Sokoljak, studentka Zarządzania w wirtualnym środowisku na Akademii Leona Koźmińskiego - Uczelnia zaproponowała nam staże, ale firmę, która mógłby nas zatrudnić, musieliśmy znaleźć na własną rękę. Znalazłam taką, która związana była z moimi zainteresowaniami badawczymi: zajmującą się on-line marketingiem - opowiadała.

Nie trafiła na staż, w którym głównym zajęciem było parzenie kawy. - Trafiliśmy na nową firmę, która dopiero się rozwijała. Cała nasza praca polegała na budowaniu bazy klientów, pracowaliśmy na Google AdWards i prowadziliśmy bloga na Facebooku i LinkIn-ie - wyjaśniała na natenie Czwórki. 

Dlaczego warto zwiedzać świat? Czym różni się staż w Hiszpanii od wymiany studenckiej w Rosji? Jakie doświadczenia przywozi się z takich podróży? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Selena Sokoljak (studentka Zarządzania w wirtualnym środowisku na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, która odbyła praktyki i staż w Moskwie i Barcelonie)

Data emisji: 7.03.2018

Godzina emisji: 14.20

ac/kul

Czytaj także

Studia w Grecji. Między nauką, a zabawą

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 14:28
- Dzień studenta w Salonikach zaczyna się od wypicia kawy. To punkt obowiązkowy - żartowali w Czwórce Maria Chojnowska i Oskar Nojsesowicz, którzy wybrali się na Erasmusa do Grecji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia w Sankt Petersburgu. Rosja oczami studentki prawa

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 15:47
Rosja zawsze ją fascynowała. Swoją przygodę z tym krajem zaczęła odważnie - od wyjazdu na wymianę do Sankt Petersburga. Później zdecydowała się wyruszyć w dalsze zakątki Rosji i odbyć podróż transsyberyjską, dojeżdżając następnie do stolicy Mongolii. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pioter Jurkowski z "Gdzie bądź" o podróżach we dwoje

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 10:46
- Nasz wyjazd nie był spontanicznie podjętą decyzją, tylko konwekwencją wielu doświadczeń, również tych podróżniczych - mówił Pioter Jurkowski z bloga "Gdzie bądź".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia w Japonii. Nauka, podróże i... karaoke po północy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 15:43
Studiował  na Nagoya University of Commerce and Business, i pracował jako instruktor narciarstwa w japońskich górach. Michał Szymczyk opowiedział w Czwórce o swoich doświadczeniach podczas japońskiego Erasmusa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wyjechaliśmy całą rodziną, żeby się poznać"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 13:09
- Rodzice nie mieli dla nas czasu, więc potrzeba bliskości zrodziła pomysł wspólnego wyjazdu. Przez pierwsze dwa miesiące okropnie się z siostrą kłóciliśmy. Rodzice zagrozili, że nas odeślą więc zawarliśmy rozejm, który trwał do końca – mówił w Czwórce Wojtek Łopaciński.
rozwiń zwiń