X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak bronić się przed mobbingiem w miejscu pracy?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 14:34
Przerywanie zdania w pół słowa, reagowanie agresją i krzykiem, wyśmiewanie w towarzystwie współpracowników, odbieranie wcześniej przydzielonych zadań lub ciągle dokładanie nowych. Jeśli ten opis brzmi znajomo, możliwe, że jesteś ofiarą mobbingu.
Audio
  • Dr Adriana Bartnik o tym, jak radzić sobie z dyskryminacją w miejscu pracy (Dajesz radę/Czwórka)
Mobbing najczęściej oznacza prześladowanie podwładnego lub współpracownika w miejscu pracy
Mobbing najczęściej oznacza prześladowanie podwładnego lub współpracownika w miejscu pracyFoto: Jirsak/ Shutterstock

kobieta samotność depresja 1200.jpg
Niebezpieczne skutki depresji. Jak z nią walczyć?

- Mobbing jest szerokim zjawiskiem, ale warto nauczyć się odróżniać go od codziennych zjawisk, z którymi mamy do czynienia w środowisku pracy - tłumaczyła dr Adriana Bartnik, prawniki i socjolog.

Adriana Bartnik Kiedy uświadamimy sobie, że staliśmy się ofiarami mobbingu szybciej jesteśmy w stanie zareagować i zapobiec szykanom w miejscu pracy

Kto najczęściej pada ofiarą mobbingu w miejscu pracy? - Kategoriami, które pomagają ocenić poziom zjawiska są płeć i wiek. Z moich badań wynika, że osoby młode szybciej reagują na zachowania dyskryminujące ich w miejscu pracy. Dwudziestokilkulatkowie są bardziej asertywni, jeśli środowisko pracy nie sprzyja ich rozwojowi odchodzą, lub walczą o zmianę warunków - mówiła prawnik. 

Jak rozpoznać zjawisko dyskryminacji w miejscu pracy i jak się przed nią bronić? Pomoże konfrontacja z osobą, która uniemożliwia wykonywanie obowiązków zawodowych, czy trzeba szukać pomocy gdzie indziej? Na ten temat rozmawialiśmy z dr Adrianą Bartnik, prawnikiem i socjologiem z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: dr Adriana Bartnik, prawniki i socjolog z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej

Data emisji: 6.03.2018

Godzina emisji: 14.20

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak dbać o ubrania, żeby dłużej nam służyły?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 17:10
- Ani znana marka, ani dobry skład nie gwarantują, że ubranie będzie dobre jakościowo i posłuży nam przez lata. Dużo zależy od nas i od tego, jak traktujemy nasze ciuchy - przekonuje blogerka Joanna Glogaza.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Zawadzka: czasem nuda jest dla dzieci bardzo wskazana

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 15:16
- Takie nudzenie się, patrzenie w sufit, odpoczywanie, żeby mózg trochę zwolnił też jest niezbędne. Więc kiedy dziecko mówi, że się nudzi, to trzeba powiedzieć: "Super. Ponudź się i coś na pewno wymyślisz" - mówi Dorota Zawadzka, psycholog rozwojowy i doradca rodzinny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najpierw marchewka, potem ziemniak. Dziecięca dieta to przygoda

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 14:00
- Rozszerzanie diety to pełna smaków i doznań niesamowita przygoda, którą trzeba zacząć od podawania warzyw, bo one nastręczają najwięcej problemów - mówiła w Czwórce dr Aleksandra Zima.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niebezpieczne skutki depresji. Jak z nią walczyć?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 15:05
Szacuje się, że w Polsce żyje ok 1,5 mln osób dotkiętych depresją. Zachorować może każdy: bez względu na wiek, płeć, status społeczny, czy sytuację życiową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

100 wynalazków na stulecie. Jak Maksymilian Faktorowicz pomalował świat?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 15:20
Twórców kosmetyków było bardzo wielu natomiast Maksymilian Faktorowicz - znany powszechnie jako Max Factor - był wynalazcą, który wprowadził na rynek kosmetyczny wiele innowacyjnych produktów.
rozwiń zwiń