X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Domowy budżet. Jak wydawać i nie zbankrutować?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 13:10
- Pieniądze wywołują w nas emocje. Być może dlatego wiele decyzji związanych z finansami podejmujemy pod włypem impulsu - mówiła Dominika Nawrocka, autorka bloga i książki "Kobieta i Pieniądze"
Audio
  • Jak efektywnie zarządzać domowym budżetem? (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Watchara Ritjan

Nauki o przedsiębiorczości w szkołach ciągle jest zbyt mało. Rzadko uczą nas jej rodzice, sami z niechęcią sięgamy po porady dotyczące organizacji domowego budżetu. Najczęściej robimy to, kiedy popadniemy w finansowe tarapaty, a więc wtedy, kiedy na planowanie jest już za późno. Można się przed tym uchronić, ale co jeśli nie jesteśmy biegli w tworzeniu excelowych tabelek i zdarza nam się zapominać o comiesięcznych rachunach? Jak zapanować nad domowym budżetem? - Należy pamiętać, że każdy budżet składa się z dwóch kluczowych pozycji. Są to przychody (pieniądze, które zarabiamy) i wydatki. Aby w naszym budżecie nie pojawiła się dziura przychodów musi być więcej, niż wydatków - przekonywała w studiu Czwórki Dominika Nawrocka.

Czy jesteśmy w stanie przewidzieć nasze przyszłe wydatki? Autorka książki "Kobieta i Pieniądze" przekonuje, że tak. - Jesteśmy przewidywalni w naszych wyborach. Najczęściej kupujemy to, co znamy i lubimy w podobnych ilościach. Na tej podstawie jesteśmy w stanie ocenić ile w danym okresie wydajemy i ile faktycznie potrzebujemy, żeby sfinansować nasze potrzeby - przekonywała.

Dlaczego większość z nas nie potrafi oszacować swojego majątku? Na czym polega "budżetowanie"? Jak planować wydatki, żeby uniknąć zadłużenia? O tym jak zaplanować domowy budżet i rozsądnie dysponować pieniędzmi rozmawialiśmy z Dominiką Nawrocką, autorką bloga i książki "Kobieta i Pieniądze".

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Dominika Nawrocka, autorka bloga i książki "Kobieta i Pieniądze"

Data emisji: 24.04.2018

Godzina emisji: 14.07

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zostać finansowym ninja we własnym domu?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 17:54
- Zawsze łatwiej jest zarobić pieniądze i nimi zapłacić, bo jest to dla nas mniej kosztowne. Czasami warto zaciągnąć pożyczkę, tylko warto mieć świadomość, że oddamy dużo więcej niż rzeczywiście zapłaciliśmy - mówi ekspert finansowy, Michał Szafrański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oszczędzanie w nowym roku. Jak planować wydatki długofalowo?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 16:41
W Czwórce szukaliśmy sposobów na to, by skutecznie gromadzić pieniądze i gospodarować budżetem tak, by stworzyć poduszkę finansową i uratować domową ekonomię. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ubezpieczenia dobrowolne. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 17:00
- Coraz więcej ubezpieczycieli proponuje nam konkretne pakiety polis ubezpieczeniowych. Może to być np. pakiet na wypadek choroby nowotworowej. Jeśli w rodzinie była lub jest osoba, którą dotknęła taka choroba warto zadbać o zabezpieczenie finansowe - mówiła Marzena Bloch, broker ubezpieczeniowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawdź, co masz. Jak wycenić swój majątek?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 18:51
- Oceniając wartość naszych mieszkań czy pojazdów pamiętajmy, że z czasem będzie się ona zmieniać. Dlatego taki bilans warto robić co roku - mówiła Dominika Nawrocka, autorka bloga i książki "Kobieta i pieniądze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile kosztują marzenia i jak je zrealizować?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 15:00
Egzotyczna podróż, sportowe auto, dom w górach - to marzenia wielu z nas. - By je spełnić, warto przekuć je w realne plany - radzi Dominika Nawrocka, autorka bloga i książki "Kobieta i Pieniądze".
rozwiń zwiń