Jak zostać trenerem osobistym?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 16:32
W audycji wybraliśmy się na siłownię i sprawdzaliśmy, jak w praktyce wygląda praca trenera osobistego, który może pomóc nam w dojściu do formy po zimie. 
Audio
  • Jak wygląda codzienność trenerów osobistych i co trzeba zrobić, by odnosić sukcesy w tym zawodzie? (Dajesz radę/Czwórka)
Zzdjęcie ilustracyjne
Zzdjęcie ilustracyjneFoto: vectorfusionart/Shutterstock.com

- Pierwszy trening zaczynam zwykle około godz. 8 rano, a kończę po 21 - opowiadał trener personalny Tomasz Romanowski. Jak przekonywał, w jego zawodzie ważna jest sylwetka i kondycja. - To wskazuje na to, czy trener jest skuteczny czy nie - podkreślał. On sam już w dzieciństwie zaczął trenować akrobatykę, potem jeździł na desce, grał w piłkę nożną. Ostatecznie trafił na fitness i kulturystykę.

Jak wiele czasu trener personalny poświęca swojej sylwetce? Jakie kursy należy skończyć, by móc pracować w tym zawodzie i skąd trenerzy czerpią wiedzę, by stale się zawodowo rozwijać? Czy czas przedwakacyjny jest la przedstawicieli tego zawodu trudniejszy, niż tzw. sezon ogórkowy? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Data emisji: 26.04.2018

Godzina emisji: 14.07

kd/kul

Czytaj także

Jak powstaje chleb i czy każdy może być piekarzem?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 17:50
W programie odwiedziliśmy jedną z podwarszawskich piekarni, by sprawdzić, jak praca tamtejszych mistrzów wygląda - dosłownie - od kuchni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Być kolejarzem. Jak wygląda ten zawód od kuchni?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 16:56
Co roku w swojej pracy pokonują nawet 80 tys. km. To niemal dwa razy tyle, ile wynosi długość równika. Stanowisk dla kolejarzy jest mnóstwo: konduktor, nadkonduktor, toromistrz, dyżurny, dróżnik -? to tylko niektóre z nich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kapitan statku. Każdy może dowodzić na wodzie?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 15:50
- Pracę zaczynamy od przygotowania łodzi, sprawdzenia sprzętu, także tego ratunkowego, m.in. kamizelek ratunkowych, kół ratunkowych, cum - opowiadał kapitan Łukasz Otto, który prowadzi rejsy po Wiśle.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rolnictwo. "Zawód, który wymaga pokory"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 15:53
Zaopatruje nas w owoce, warzywa, nabiał, a czasem też w rośliny ozdobne. Zazwyczaj nie mamy kontaktu bezpośrednio z nim - po prostu idziemy na targ lub do sklepu i wybieramy co najładniejsze okazy pochodzące z jego pola. Czwórka spędziła jeden dzień w pracy… rolnika.
rozwiń zwiń