Polskie Radio
Section05
rolnicy

"Ubezpieczenia nie satysfakcjonują rolników". Henryk Kowalczyk chce zmian

Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk powiedział na spotkaniu z rolnikami w Pułtusku na Mazowszu, że potrzebna jest zmiana w systemie ubezpieczeń upraw i produkcji zwierzęcej w rolnictwie. Minister dodał, że oferta od podmiotów oferujących ubezpieczenia nie satysfakcjonuje ani rolników, ani sektora finansowego.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo POLSKA polityka Henryk Kowalczyk Prawo i Sprawiedliwość rolnicy Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Ograniczenie eksportu na Wschód. Minister rolnictwa: będziemy łagodzić straty

- Najważniejsze jest, żeby bezpieczeństwo granic zostało zachowane. Straty w eksporcie na Białoruś i do Rosji będziemy łagodzić innymi kierunkami zbytu. Patrzymy przede wszystkim na Daleki Wschód i kraje arabskie - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Henryk Kowalczyk, wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rolnictwo Henryk Kowalczyk wieś Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Małgorzata Raczyńska-Weinsberg kryzys na granicy Białoruś granica eksport rolnicy ASF Prawo i Sprawiedliwość

polski ład Walka z ASF, odszkodowania, sprzedaż bezpośrednia. Prezes PiS zapowiada ułatwienia dla rolników

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński mówił podczas konwencji partii w Przysusze, że PiS dumnie reprezentuje polską wieś i dąży do zapewnienia jej godnego życia i rozwoju. Podczas konwencji zaprezentowano założenia Polskiego Ładu dla wsi i rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rolnictwo rolnicy wieś Prawo i Sprawiedliwość polityka Jarosław Kaczyński Polski Ład

"Rolnicy będą mogli liczyć na wsparcie państwa". Grzegorz Puda o ew. konsekwencjach stanu wyjątkowego

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda zapowiedział, że rolnicy którzy poniosą straty wskutek wprowadzenia stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią mogą liczyć na odszkodowania. Podkreślił, że przepisy o stanie wyjątkowym zostały wprowadzone, by skuteczniej chronić polską granicę przed napływem nielegalnych migrantów.
Zobacz więcej na temat:  Sejm POLSKA społeczeństwo rolnictwo Grzegorz Puda rolnicy stan nadzwyczajny

Prezydent podczas dożynek na Jasnej Górze przypomniał ważne słowa kardynała Wyszyńskiego

"Glebę uprawia się nie tyle przez nawóz, ale przez miłość" - tym cytatem z kardynała Stefana Wyszyńskiego rozpoczął prezydent Andrzej Duda swoje wystąpienie podczas dorocznych dożynek na Jasnej Górze. Powiedział też, że jednym z najważniejszych zadań władz państwa jest troska o rolnictwo i rolników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jasna Góra regiony Częstochowa dożynki Andrzej Duda rolnicy śląskie rolnictwo Polskie Radio patronat tradycja pielgrzymka