Polskie Radio
Section05
rolnicy

PR24 Do wyborów zakończą się protesty? Deklaracja wiceministra

- Mam nadzieję, że do 7 kwietnia, do pierwszej tury wyborów samorządowych, większość problemów rolników zostanie rozwiązana. Ich delegacje zostały przyjęte w Sejmie i KPRM. Nie zostawiamy rolników na ulicy, aby mogli sobie protestować. Rozmawiamy z nimi i ich problemy będziemy rozwiązywać - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Ziejewski.  
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo rolnicy protest POLSKA

Rolnicy w Sejmie. Marszałek Hołownia złożył propozycję

Jak przekazał marszałek Sejmu Szymon Hołownia po spotkaniu z przedstawicielami protestujących rolników, "uzgodniliśmy, że dobrze by było jak najszybciej zorganizować w Sejmie rodzaj okrągłego stołu". - Tak by eksperci, rolnicy, politycy i przedstawiciele rynku rolnego mogli rozmawiać w sposób ciągły - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA protest polityka Warszawa rolnictwo GOSPODARKA Sejm mazowieckie rolnicy regiony Szymon Hołownia

Protesty rolników. Szmulewicz wymienia cztery postulaty

Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz mówiąc o trwających protestach rolników przyznał, że oczekuje, iż premier Donald Tusk zdecydowanie opowie się za wysuwanymi przez nich postulatami. W Programie 1 Polskiego Radia zaznaczył, że podczas wtorkowego (27.02) protestu zostanie złożona w Kancelarii Premiera petycja zawierającą najważniejsze postulaty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rolnicy protest