X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
rolnicy

ANALIZA Kim jest Michał Kołodziejczak, twarz rolniczych protestów?

Wyrasta na najważniejszą w kraju postać z pogranicza rolnictwa i polityki. Zaczynał jako radny, a stał się twarzą AGROunii, której przedstawiciele protestowali w środę pod pałacem prezydenckim. Wielu nazywa go "młodym Lepperem", co uważa za miłe porównanie. Kim jest Michał Kołodziejczak?
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo rolnicy polityka POLSKA Jan Krzysztof Ardanowski Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Poseł PSL: rolnicy mają powód, żeby protestować

Rolnicy zrzeszeni w AGROUnii protestowali w poniedziałek (28.01) w wielu miejscach w Polsce przeciwko polityce rolnej rządu. Domagali się obrony krajowego rynku i krajowej produkcji. Zapowiedzieli też nasilenie protestów, polegających na blokowaniu dróg lub utrudnianiu ruchu.
Zobacz więcej na temat:  rolnicy protest Jarosław Kaczyński przetwory lotos Polska Grupa Zbrojeniowa wybory Piotr Zgorzelski Polskie Stronnictwo Ludowe POLSKA Krzysztof Grzesiowski

Ekspert: zachodnie koncerny grają nieczysto na polskim rynku rolnym

- Trudno nie zgodzić się natomiast z punktem mówiącym o dyktacie na polskim rynku zagranicznych koncernów. To nie minister Ardanowski czy Jurgiel są winni tej sytuacji. Za to możemy podziękować wprost panu Balcerowiczowi i Lewandowskiemu, to dzięki nim sektor przetwórni i skupu znalazł się w rękach zachodnich, a teraz także chińskich koncernów – mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Podgórski, Instytut Gospodarki Rolnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rolnictwo Jan Krzysztof Ardanowski rolnicy

Polskie rolnictwo a unijne dopłaty

- Polska jest w bardzo niekomfortowej sytuacji, ponieważ nasi rolnicy otrzymują zaledwie 80 proc. średniej unijnej dopłat do hektara swoich upraw. W myśl pewnych nieaktualnych stereotypów, jesteśmy uznawani za kraj, który powinien otrzymywać mniejsze kwoty. W ten sposób nigdy nie będziemy w stanie dorównać do poziomu tych najbardziej rozwiniętych krajów. To błędne koło - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Podgórski z Instytutu Gospodarki Rolnej.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo Unia Europejska rolnicy polityka