Adam Wygodny i muzyczne podróże pełne pasji

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 12:00
- Nie mam kalendarza, mam za to plany na życie. Jeśli coś bardzo kochasz i to napędza cię i motywuje do życia, potrafisz znaleźć na to czas - mówił o swojej pasji poznawania świata Adam Wygodny, podróżnik i fotograf.
Audio
  • O swojej filozofii podróżowania opowiada Adam Wygodny (Muzyczne Biuro Podróży/Czwórka)
Kadr z jednej z podróży Adama Wygodnego
Kadr z jednej z podróży Adama WygodnegoFoto: Adam Wygodny/źr. źr. www.facebook.com/pg/tripcourt.at40

- Podróż to szczególne doznanie, przeżycia z nią związane warto zachowywać: robić zdjęcia, prowadzić dzienniki. To rzeczy, które nie tylko pozwalają nam potem wracać do tamtych chwil, ale także inspirują na przyszłość - tłumaczył swoją filozofię podróżowania gość Mateusza Tomaszuka. Jak przekonywał, każdy może spróbować podróżować na własną rękę, i warto to robić. - Biuro podróży to idealne rozwiązanie dla ludzi "styranych" codziennością. Ale jeśli chcemy i mamy siłę poznawać inne kultury, nowe światy - trzeba wyruszyć w drogę na własną rękę - mówił Adam Wygodny.

Czy lepiej nocować w małych lokalnych pensjonatach, czy w wielkich sieciowych hotelach? Co i gdzie jeść, żeby poczuć klimat miejsca, do którego się podróżuje i dlaczego warto zaczynać planowanie kolejnych wypraw od kupienia biletu lotniczego? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji, w której także - jak co tydzień - Mateusz Tomaszuk zaserwował słuchaczom mnóstwo specjalnie wyselekcjonowanej muzyki, dźwięków z całego świata.

Kadr z jednej z podróży Adama Wygodnego/źr. www.facebook.com/pg/tripcourt.at40 Kadr z jednej z podróży Adama Wygodnego/źr. www.facebook.com/pg/tripcourt.at40

***

Tytuł audycji: Muzyczne Biuro Podróży

Prowadzi: Mateusz Tomaszuk

Goście: Adam Wygodny

Data emisji: 29.07.2017

Godz. emisji: 18.05

kd/mc

Czytaj także

Jak brzmi Afryka? "Dialektami i bębnami"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2017 16:20
- W Afryce każdy potrafi wystukać rytm i poruszać się w tańcu. Często odbywają się imprezy uliczne i dancingi. podczas których ludzie porozumiewają się językiem muzyki - opowiada podrózniczka, historyczka sztuki i fotograf, Agata Nowak. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drewniane Mazowsze. "Obiekty ciągle do odkrycia"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 11:00
- Jestem biologiem i psychologiem, który postanowił zagospodarować czas mieszkańcom Mazowsza oraz wielbicielom architektury - mówi Paweł Mazurkiewicz, autor serwisu "Drewniane Mazowsze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W wakacje podróżujmy bezpiecznymi autokarami

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 17:50
Choć od kilku lat prowadzona jest wakacyjna akcja Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego "Bezpieczny Autokar", inspektorzy nadal podczas kontroli wykrywają niedopatrzenia, a w ciągu ostatnich wakacyjnych dni pojawiały się kolejne informacje o wypadkachw autokarów z wycieczkami. Czy stan poruszających się po naszych drogach autokarów poprawia się?
rozwiń zwiń