X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sekrety motocyklistów. Co zawsze chciałeś o nich wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 17:58
Motocykliści są grupą zróżnicowaną wiekowo i zawodowo, ale solidarną. Na drodze pozdrawiają się, pomagają sobie w drobnych naprawach, uczestniczą w kampaniach społecznych, organizują zbiórki krwi, biorą udział w motocyklowych rajdach i wyprawach.
Audio
  • Dlaczego motocykliści nie są już "dawcami nerek" i jak pakują się na dalekie podróże? Życie motocyklisty "od kuchni" (Czat Czwórki)
Jak tłumaczy Karol Leszczyński z UW, tożsamość niektórych gangów opiera się na przynależności ich członków do określonej rasy
Jak tłumaczy Karol Leszczyński z UW, tożsamość niektórych gangów opiera się na przynależności ich członków do określonej rasyFoto: Pixabay/CC/dianejmoss

- To tak działa. Jeśli motocyklista ma problem na drodze, stoi na poboczu, inny zatrzyma się, by pomóc. To pasja, która łączy - mówili Jarosław Dobrowolski i Piotr Piszcz. I jak podkreślali, znane powiedzenie o motocyklistach, jako "dawcach narządów" dawno straciło na swojej aktualności. - Każdy ma instynkt samozachowawczy. Jesteśmy odpowiedzialni, mamy rodziny. Nie chcemy stracić życia. Łatwo jest oceniać innych, ale choć jesteśmy kojarzeni z przekraczaniem prędkości, ten zarzut z pewnością nie dotyczy nas wszystkich.

Zgodnie podkreślają, że nawet, jeśli człowiek, którego akurat widzimy, nie ma na sobie stroju motocyklisty, to jeśli nim naprawdę jest, z pewnością ma "motocyklową duszę". - Dusza motocyklisty to coś, co nigdy nie mija i nie znika. My o wszystkim myślimy w kategoriach jazdy na motocyklu, np., jeśli muszę spakować się na wyjazd, myślę "jak ja się z tym zabiorę na motocykl" - opowiada Karolina Wręczycka.

Jak wygląda takie pakowanie się na wyprawę i czy w przypadku kobiet jest bardziej skomplikowane, niż w przypadku mężczyzn? I czym - jeśli w ogóle czymś - różni się motor od motocykla? Co wspólnego mają motocykliści z artystami fotografikami i dlaczego wojna między kierowcami aut i motocykli - zdaniem gości Czwórki - dawno już się zakończyła? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Dominika Klimek

Goście: Karolina Wręczycka, Piotr Piszcz, Jarosław Dobrowolski (motocykliści)

Data emisji: 19.09.2019

Godzina emisji: 15.09

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ogórkiem" przez kultowe miejsca warszawskiej Pragi

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 16:38
Warszawska Praga to miejsce magiczne - jedno z nielicznych, gdzie nadal możemy poczuć ducha dawnej Warszawy. Wycieczka po Pradze przenosi nas w czasie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współczesny dandyzm to świadome wybory

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 12:06
Dandycore to miejsce w internecie, gdzie każdy mężczyzna może się odnaleźć. - Naszym zadaniem jest wyciagnięcie idei dandyzmu z przeszłości i dostosowanie jej do współczesności, do jej zadań - mówią twórcy tego projektu internetowego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łodź. Czym zachwyca polski Manchester?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 10:40
Industrialny charakter Łodzi zafascynował zagranicznych turystów. Brytyjskii dziennik "The Guardian" rekomenduje polskie miasto na alternatywny city break.
rozwiń zwiń