Czwórka na poniedziałek poleca powtórki do matury

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 10:20
Na dobry początek nowego tygodnia podpowiedzieliśmy maturzystom, jak czytać ze zrozumieniem i sprawdzimy, co słychać u Nieprzeciętnych.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Mr.Whiskey

Czytaj także
seans kino film serial 1200.jpg
Kino domowe. Komedie poleca Łukasz Muszyński

W poniedziałek w "Stacji Nauka" (godz. 12.00-13.00) wystartowaliśmy z cyklem "Powtórki do matury". Wraz z  Magdaleną Trysińską z Uniwersytetu Warszawskiego podpowiedzieliśmy, jak przygotować się do zadań związanych z "czytaniem ze zrozumieniem". Na które rzeczy w tekście zwracać uwagę? Jakie błędy najczęściej popełniają maturzyści? 

Wieczorem w "Strefie Prywatnej" (20.00-21.30) zapraszamy do wysłuchania rozmowy z laureatem i finalistką Plebiscytu Nieprzeciętni organizowanego przez Czwórkę: Mateuszem Zarębą -laureatem z 2017 oraz Julią Święch, finalistką z 2019 roku. Co u nich słychać? Co robą dziś, gdy z powodu pandemii są w domu i co zdarzyło się w ich życiu od czasu Plebiscytu?

mat.pras/kul

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka #zostańwdomu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zostań w domu" i słuchaj Polskiego Radia. Zobacz, co przygotowaliśmy!

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 19:45
Klasyczne powieści i najnowsze radiowe adaptacje literatury w mistrzowskich interpretacjach, a także retransmisje koncertów zarejestrowanych przez anteny - to wszystko można znaleźć w Polskim Radiu, które wspiera akcję #zostańwdomu i - z myślą o słuchaczach - stale poszerza swoją ofertę kulturalną. Szczegółowe informacje dot. oferty poszczególnych anten w poniższym artykule.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat filmów, książek, sportu i psychologii. Czwórka proponuje podcasty na czas "Zostań w domu"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 15:44
Radiowa Czwórka zaprasza do słuchania podcastów tworzonych przez znanych z anteny dziennikarzy. Udostępnione są między innymi koncerty, które realizowała stacja. Podcasty wpisują się w akcję #zostańwdomu.
rozwiń zwiń