Baśniowy las, czyli magiczny lunapark

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 11:00
Miniaturowe miasteczko, zamek strachów, wodne organy i kilka naprawdę ekstremalnych rollercoasterów - tu każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do De Efteling Park w Holandii.
Audio
  • Wszystko o De Efteling Park - materiał Aleksandry Jasińskiej

De Efteling Park, czyli Baśniowy Lasu w Holandii, położony jest w bogatym w lasy obszarze między Waalwijk i Tilburgiem. Magiczny świat,parowa karuzela, kwiatowe łodzie, bobsleje, kolejki górskie, to tylko niektóre atrakcje, czekające tam na turystów. I to zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Jest to jeden z najstarszych parków rozrywki w Europie i jego początki sięgają już w latach 30-tych XX wieku, gdy był jeszcze parkiem sportu i rekreacji.  Dziś to miejsce podzielono na różne "światy", min. świat Jasia i Małgosi, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka.

- Bajkowy las to w zasadzie cała kraina tematyczna, zlokalizowana w parku – opowiada Anna Marasek z serwisu Parkmania.pl. Plotka głosi, że dawny właściciel proponował swoim pracownikom, aby budując park wypili trochę alkoholu. – Chodziło o to, by domku były bardziej krzywe i zabawne – dodaje Marasek. – By jeszcze bardziej wpisywały się w tematykę poszczególnych światów.

Małe dzieci ucieszy zapewne miniaturowe miasteczko, mnóstwo karuzeli i kwiatowe łodzie. Wszyscy świetnie bawią się na bobslejach i górskich kolejkach, ale największą atrakcją jest rollercoaster o wdzięcznej nazwie "Pyton".

- Na uwagę zasługuje też Jerzy i smok, to podwójny drewniany rollercoaster  - opowiada ekspertka Czwórki. – Goście jadą dwoma torami i w zasadzie konkurują, kto pierwszy dotrze do celu. W parku jest także "Latający Holender", równie ekstremalny rollercoaster, który kończy podróż w wodzie.

Dowiedz się więcej o magicznym De Efteling Park i... cenach, które tam obowiązują, słuchając całej rozmowy w nagraniu ze studia. 

Do audycji " Czwarty Wymiar " zapraszamy codziennie, od poniedziałku do piątku po godzinie 16.

Czytaj także

Nowy wymiar fotografii

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 12:40
Do niedawna rewolucyjna filmowa technika 3D, coraz częściej trafia pod strzechy. Na rynku dostępne są już aparaty, które potrafią rejestrować obraz z dodatkowym wymiarem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchawki, słuchawki... i nowe technologie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 13:00
W "Czwartym Wymiarze” Michał Matus szuka odpowiedzi na pytanie: jakie nowe technologie stosuje się w słuchawkach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paniczne hamowanie na widok fotoradaru!

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 08:30
Fotoradar wzbudza lęk wśród kierowców, ponieważ mamy w zwyczaju jeździć szybciej niż jest dozwolone. Reakcje kierowców na fotoradar zbadał portal Auto Centrum w ramach swojej akcji "50km/h".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak robić dobre zdjęcia z jadącego samochodu?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 12:00
Ostatnio dużo mówiliśmy o doborze odpowiedniego sprzętu. Czas teraz, by skupić się na samej technice robienia zdjęć. Oto poradnik dla tych, którzy nie mogą usiedzieć w miejscu i kochają ruch na zdjęciach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od 200 zł do milionów - rzecz o internetowym krezusie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 19:00
Rafał Agnieszczak polskim biznesmenom zagrał na nosie. W wieku 20 lat zainwestował 200 złotych i zarobił miliony zakładając i inwestując w portal internetowy.
rozwiń zwiń