"Niech Żyje Papier". Co ze zmierzchem druku?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 08:00
Czy w dobie e-booków i tabletów można jeszcze kochać papier? - Można i udowodnimy to na wystawie w Muzeum Etnograficznym w Warszawie - przekonują autorzy ekspozycji "Niech Żyje Papier".
Audio
  • W Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbędzie się festiwal... papieru. Sprawdzamy, co w programie (Stacja Kultura/Czwórka)
Z papieru mogą powstawać nie tylko książki czy gazety, ale także dzieła sztuki
Z papieru mogą powstawać nie tylko książki czy gazety, ale także dzieła sztukiFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Na przedsięwzięcie złożą się targi, wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne i wykłady. - 16 kwietnia będziemy rozmawiać m.in. o historii kultowych ołówków oraz o tym, jak powstają książki - opowiada Agata Napiórska, red. naczelna magazynu "Zwykłe Życie". - Jedną z gwiazd festiwalu będzie wybitny ilustrator Józef Wilkoń.

Goście audycji opowiadają o wszystkich atrakcjach przygotowanych z myślą o festiwalu i zdradzają, czy można zostać milionerem wydając niszowy magazyn.

***

Tytuł audycji: "Stację Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Agata Napiórska (red. naczelna magazynu "Zwykłe Życie"), Mateusz Bzówka (współorganizator wystawy)

Data emisji: 5.04.2016

Godzina emisji: 10.00

kul/kd


Czytaj także

Dizajn Warszawasza. "Stolica będzie wszędzie"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2016 12:20
Kiedyś symbol obciachu, dziś obiekt pożądania. - Look Marysi z filmu "Poszukiwany, poszukiwana" powróci na polskie ulice - zapowiada Adam Domański z Projektu Warszawasza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dom mody - belgijski sposób na biznes

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 11:15
Nasza reporterka Justyna Tylczyńska wybrała się do Belgii i przyjrzała jednemu z tamtejszych modowych start-upów. To marka ubraniowa założona przez 22-latka, Emanuela Ricciego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katarzyna Puzyńska i dobrze nakręcone kryminały

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 14:21
- W roli aspiranta Daniela Podgórskiego widzę Leszka Lichotę, jeśli zaś chodzi o Klementynę Kopp to nie wiem, która polska aktorka mogłaby zagrać w ekranizacji mojej sagi o policjantach z Lipowa - mówi autorka kryminałów, Katarzyna Puzyńska.
rozwiń zwiń