Animocje. Bo japońskie kino to nie tylko anime

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 13:30
"Animocje" to połączenie filmowej animacji z emocjami. - Główną osią festiwalu będą oczywiście obrazy z Japonii - opowiadała Weronika Płaczek, dyrektor International Animated Film Festival Animocje.
Audio
  • O festiwalu Animocje opowiada Weronika Płaczek (Stacja Kultura/Czwórka)
Kadr z filmu Ogród słów w reżyserii Makoto Shinkai. Głównym bohaterem jest nastoletni Takao, który spotyka o kilkanaście lat starszą Yukino. W deszczowe dni oboje przychodzą do tego samego ogrodu
Kadr z filmu "Ogród słów" w reżyserii Makoto Shinkai. Głównym bohaterem jest nastoletni Takao, który spotyka o kilkanaście lat starszą Yukino. W deszczowe dni oboje przychodzą do tego samego ogroduFoto: mat. pras.

- Będzie odrobina klasyki ze studia Ghibli, m.in. dziecięcy film "Ponyo". Pokażemy też niezwykły "Ogród słów", nietypową animację, w której reżyser połączył bardzo szczegółowe realistyczne tła z symboliczną kreską postaci - opowiadała Płaczek. - Będzie też thriller animowany "Perfect blue", historia młodej piosenkarki, która, by zostać aktorką, musi nagiąć swoje zasady moralne.

Festiwal trwać będzie od 19 do 29 kwietnia w Bydgoszczy, ale właściwe pokazy filmowe rozpoczną się dopiero 23 kwietnia. - Pierwsze trzy dni to rozgrzewka festiwalowa. Mniej filmów, za to poważne zadanie dla publiczności, która z dwóch pokazów wybierze obraz, a ten ma wejść do konkursu głównego - opowiadała Weronika Płaczek. W studiu szefowa Animocji pojawiła się z tajemniczą Barbarą. Kim ona jest? Jak wziąć udział w festiwalu, który odbędzie się pod patronatem Czwórki i co jeszcze będzie się działo podczas tej wyjątkowej imprezy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Weronika Płaczek (dyrektorka International Animated Film Festival Animocje)

Data emisji: 11.04.2017

Godzina emisji: 10.30

kd/jsz

Czytaj także

"Kong", "Captain Fantastic", "Zło we mnie" - na co warto iść do kina?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 15:00
W ten weekend fani kina akcji z pewnością nie będą zawiedzeni. W kinach gigantyczny, 30-metrowy goryl w filmie "Kong. Wyspa czaszki", a poza tym "Captain Fantastic" z nominowanym do Oskara Viggo Mortensenem i horror "Zło we mnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Księga luster". Czy zagadka zbrodni sprzed 25 lat zostanie rozwikłana?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 13:10
Kryminał napisany przez E.O. Chiroviciego w 2016 roku to zawikłana, "szkatułkowa" historia tajemniczego zabójstwa sprzed 25 lat. - W tej głównej historii otwierają się przed czytelnikiem kolejne opowieści - mówiła Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tu byłem. Tony Halik". O człowieku, który był wszędzie

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 13:15
"Pieprz i wanilia" - to tytuł programu telewizyjnego, z którego większość Polaków Pamięta Tony’ego Halika. Zanim jednak urodzony w Toruniu Mieczysław Sędzimir Halik został znanym podróżnikiem, przeżył kilka życiorysów. Badał je Mirosław Wlekły, autor książki "Tu byłem. Tony Halik",
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń