Paleta Ziemia. Muzeum Narodowe na Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 14:17
- Przygotowując propozycję Muzeum Narodowego w Warszawie (MNW) na Piknik Naukowy pomyślałam, że nasza planeta jest niewyczerpaną paletą barw. Wiele historycznych dzieł sztuki powstało dzięki naturze - mówi w "Stacji Kultura" Anna Knapek z Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie.   
Audio
  • Co Muzeum Narodowe w Warszawie przygotowało na Piknik Naukowy? (Stacja Kultura/Czwórka)
Jakie kolory, których używali i używają mistrzowie pędzla, kryją ziemskie minerały? (zdjęcie ilustracyjne)
Jakie kolory, których używali i używają mistrzowie pędzla, kryją ziemskie minerały? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Suthat Chaithaweesap/Shutterstock.com
Sprawdź także:
piknik naukowy 1200.jpg
Piknik Naukowy 2017. Będzie się działo w Czwórce!

- Każdego roku czujemy się na Pikniku Naukowym coraz bardziej zadomowieni. Tym razem uczestniczymy już po raz piąty. W zeszłym roku uczestnicy Pikniku pomogli nam stworzyć coś zupełnie nowego, co teraz mamy w muzeum. Tak powstała nasza ścieżka relaksacyjna - wspomina Anna Knapek. A co na stoisku MNW podczas Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik zobaczymy tym razem?

- Będziemy pokazywali sztukę na cztery różne sposoby. Elementem jednego z nich będzie wielka mapa polityczna świata, a uczestnikom Pikniku będziemy zadawali pytania o pochodzenie różnych pigmentów - zdradza Anna Knapek. A czy będzie można taki barwnik samodzielnie utrzeć? Oraz co ciekawego można obecnie w MNW oglądać? Tego dowiecie się słuchając nagrania całej rozmowy z Czwórkowego studia.

Sprawdź też:
piknik naukowy 1200.jpg
21. Piknik Naukowy - atrakcje Polskiego Radia

21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, w tym roku pod hasłem "Ziemia", odbywa się w sobotę 3 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Knapek (Dział Edukacji, Muzeum Narodowe w Warszawie)

Data emisji: 30.05.2017

Godzina emisji: 10.18

jsz/kd

Czytaj także

Anda Rottenberg. Jak wydłuża życie dzieł sztuki?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 16:19
- Nie tylko dzieła sztuki, ale każdy przedmiot naznaczony jest pamięcią i ma swoje życie. Ja chcę je przedłużać - mówiła Katarzynie Kornet historyczka sztuki, kuratorka i publicystka. Dlaczego zdecydowała się na wystawienie na aukcję pięćdziesięciu dzieł ze swojej kolekcji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wilhelm Sasnal: brak reguł jest odświeżający

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 15:00
- Nie ma kwoty, za którą na pewno nie sprzedałbym swoich prac, bo uważałbym, że jest ona nieprzyzwoita. Przyjmę wszystko, co jest przewartościowaniem - mówi Wilhelm Sasnal.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Malta 2017. Miejsce przenikania się sztuk

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 16:12
- Program tegorocznej edycji Malta Festival Poznań 2017 ma skłaniać do odkrywania nowych rzeczy, a także, jak zdradzali jego organizatorzy na konferencji prasowej, do potwierdzania czegoś, czego jeszcze nie wiemy - mówił w "Stacji Kultura" dziennikarz Czwórki Damian Sikorski.
rozwiń zwiń