Nowa przestrzeń kulturalna w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 19:59
Projekt Romy Gąsiorowskiej W-arte! Open Art Space to miejsce, które łączy w sobie m.in. bistro ze sceną, klub i szkołę aktorską. - To otwarta przestrzeń artystyczna, która realizuje zarówno przedsięwzięcia biznesowe, jak i edukacyjne - opowiadała aktorka, ale i założycielka przedsięwzięcia.
Audio
  • Nowe przestrzenie kulturalne w Warszawie - rozmowa z Romą Gąsiorowską i Robertem Przepiórskim (Stacja Kultura/Czwórka)
Roma Gąsiorowska i Robert Przepiórski w Czwórce
Roma Gąsiorowska i Robert Przepiórski w CzwórceFoto: Michał Piwowarek/Czwórka

A jak tłumaczył Robert Przepiórski, koordynator projektu Burakowska 14 - to "artystyczne podwórko" na styku trzech dzielnic Warszawy. - Od piątku do niedzieli co tydzień dzieją się interesujące wydarzenia z obrębu kultury, rozrywki, imprez wieczornych i animacji dla rodzin z dziećmi - mówił gość Michała Piwowarka. - Idea jest taka, by animować przestrzenie, które wcześniej nie były oddane lokalnym społecznościom - tłumaczył.

Co będzie działo się w ramach inicjatywy Burakowska 14, kto może wziąć udział w tych wydarzeniach i jakie akcje i pokazy sztuki zorganizowano dotychczas? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Roma Gąsiorowska (pomysłodawczyni i założycielka W-arte!), Ropert Gąsiorowski (koordynator projektu Burakowska 14)

Data emisji: 6.07.2017

Godzina emisji: 10.10

kd/gs

Czytaj także

Drewniane Mazowsze. "Obiekty ciągle do odkrycia"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 11:00
- Jestem biologiem i psychologiem, który postanowił zagospodarować czas mieszkańcom Mazowsza oraz wielbicielom architektury - mówi Paweł Mazurkiewicz, autor serwisu "Drewniane Mazowsze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płytka wyobraźnia. Jak cieszyć się urlopem bezpiecznie?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 14:37
Statystycznie każdego roku topi się w Polsce około pół tysiąca ludzi. Do tragedii najczęściej dochodzi na terenie niestrzeżonych kąpielisk i po wypiciu alkoholu. Ratownicy apelują - kąpmy się tam, gdzie jest bezpiecznie i róbmy to z rozsądkiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antyporadnik: jak się nie najeść podczas wakacji?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 18:14
W wakacyjnym antyporadniku sprawdzamy, jak skutecznie zepsuć sobie letnią labę. Tym razem o to, jak się nie najeść podczas urlopu, zapytała Marta Hoppe.
rozwiń zwiń