X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miasto w obiektywie aparatu. 12 zdjęć w 12 godzin

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 13:30
5 maja rozpocznie się pierwsza polska odsłona fotograficznego maratonu, który odbywa się już w wielu miastach na całym świecie. 
Audio
  • Aleksandra Chaciewicz i Agata Milewska o Warszawskim Maratonie Fotograficznym (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/trinhkien91

czlowiek miasto 1200 1.jpg
Mateusz Zimowski: reżyserem moich zdjęć jest miasto

Na świecie konkurs organizowany jest m.in. w Berlinie, Sztokholmie czy Szanghaju. Zadaniem uczestników FOTOmaratonu jest wykonanie w 12 godzin 12 zdjęć o podawanej na bieżąco w trakcie trwania konkursu tematyce. Za najlepsze serie 12 zdjęć do wygrania są wspaniałe nagrody. Przewodniczącym komisji, która wyłoni zwycięzców, jest Tadeusz Rolke. - Konkurs organizowany jest z myślą o miłośnikach fotografii. TWOJA Udział mogą wziąć zarówno profesjonaliści jak i amatorzy - pasjonaci fotografii. Zapraszamy wszystkich, którzy robią zdjęcia aparatami cyfrowymi, ponieważ warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie karty micro SD z dwunastoma zdjęciami - opowiadały organizatorki konkursu. 

Szukamy wieloznaczności. Dla nas najbardziej interesujące jest to, w jaki sposób różni uczestnicy opiszą ten sam temat Aleksandra Chaciewicz i Agata Milewska

- Dostaliśmy już pytania o fotografię analogową. W związku z tym, że jest to dopiero pierwsza edycja konkursu na ten moment stawiamy na fotografię cyfrową. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłych latach rozszerzymy konkurs również o inne formaty - wyjaśniały. 

Co jest tematem zdjęć FOTOmaratonu? Jakie warunki należy spełnić, żeby wziąć udział w konkursie? Czy autorem prac musi być jedna osoba, czy można je wykonać np. z pomocą rodziny i znajomych? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi:  Kasia Dydo

Gość: Aleksandra Chaciewicz i Agata Milewska (organizatorki konkursu)

Data emisji: 10.04.2018

Godzina emisji: 10.15

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wisłostrada Sztuki. Miasto odwraca się ku rzece

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 17:06
- Wisła jest coraz bliżej mieszkańców. Coraz częściej zwracamy na nią uwagę, nie tylko przy jej przekraczaniu z prawego na lewy brzeg lub odwrotnie - podkreśla Iwona Wujastyk, dyrektorka Mazowieckiego Teatru Muzycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotografie Krzysztofa Millera - chropawość i punk rock

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 15:30
- Krzysztof Miller chciał, żeby świat dowiedział się pewnych rzeczy, żeby jego zdjęcia trafiały na pierwsze strony gazet. Przyglądał się życiu chropowatemu, brudnemu i nieprzyjemnemu - mówi w Czwórce Beata Łyżwa-Sokół, szefowa Działu Foto Gazety Wyborczej.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Podróż to dostrzeganie czegoś nowego"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 19:56
- Nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby przeżyć podróż - mówi w Czwórce podróżniczka i fotografka Iwona El Tanbouli-Jabłońska, dyrektorka artystyczna odbywającego się w dniach 23-24 września we Wrocławiu Festiwalu Podróżników National Geographic. Gdzie ją ostatnio nogi poniosły?  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kwiat Ar-Rakki" Michała Zielińskiego w ulicznej galerii Fujifilm

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 11:00
- Staram się pokazać jak najszerszą perspektywę, jeżeli chodzi o dany konflikt na tyle, na ile jest to możliwe. Staram się pokazać obie strony konfiktu i ich motywacje. Odbiorcy zostawiam pole do wyciągnięcia własnych wniosków - mówił autor zdjęć Michał Zieliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Boskie dzieci" Tajlandii na zdjęciach Anny Gondek-Grodkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 15:11
Podróżuje po świecie w poszukiwaniu pięknych historii. Odnalezione uwiecznia na swoich fotografiach. Jej prace zostały docenione na najbardziej prestiżowych konkursach m.in. Grand Press Photo.
rozwiń zwiń