X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Człowiek kontra żywioł. Fotofestiwal w Łodzi poświęcony będzie ekologii

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 13:16
Fotofestiwal powstał w 2001 roku, jako jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Była to spontaniczna inicjatywa łódzkich studentów i wykładowców. Od tamtej pory zmieniła się nie tylko fotografia, ale także temat i forma przestawienia zagadnień, wokół których porusza się fotografia.
Audio
  • Marta Szymańska o Fotofestiwalu 2018. Ile wspólnego mamy jeszcze z naturą? (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/StockSnap

Wybraliśmy takie projekty, w których artyści współpracują z naukowcami. Ich zdjęcia to wynik wieloletniej współpracy badawczej, pracy w archiwach i w terenie Marta Szymańska

- W tym roku chcemy zaprezentować projekty, w których artyści badają związki człowieka z naturą. Jest to praca badawcza, która będzie się składała z projektów indywidualnych i zbiorowych - mówiła Marta Szymańska, jedna z kuratorek festiwalu.

- Na wystawie pojawią się fotografie polskich i zagranicznych artystów. Motywem przewodnim festiwalu będą zagadnienia związane z ekologią. Jest to zresztą temat, który stał się lejtmotywem dyskusji nie tylko w sztuce, ale również w mediach społecznościowych i coraz częściej w społeczeństwie. Fotofestiwal oddaje głos artystom, którzy mają szansę pokazać, w jaki sposób sami odnoszą się do problemów związanych z ekologią - opowiadała.

Ronaldo Schemidt 1200.jpg
Galerie dookoła świata: jak stworzyć portret zaangażowany?

Czego dotyczy projekt fotograficzny Mathieu Asselin'a? Jak za pomocą sztuki zaangażować się w ochronę środowiska naturalnego? W jaki sposób będzie można zbliżyć się do natury biorąc udział w instalacji "Tree hugger? Czy żywioły nadal stanowią zagrożenie dla nowoczesnego społeczeństwa? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Marta Szymańska (jedna z kuratorek festiwalu)

Data emisji: 15.06.2018

Godzina emisji: 10.14

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fotografie Krzysztofa Millera - chropawość i punk rock

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 15:30
- Krzysztof Miller chciał, żeby świat dowiedział się pewnych rzeczy, żeby jego zdjęcia trafiały na pierwsze strony gazet. Przyglądał się życiu chropowatemu, brudnemu i nieprzyjemnemu - mówi w Czwórce Beata Łyżwa-Sokół, szefowa Działu Foto Gazety Wyborczej.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto w obiektywie aparatu. 12 zdjęć w 12 godzin

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 13:30
5 maja rozpocznie się pierwsza polska odsłona fotograficznego maratonu, który odbywa się już w wielu miastach na całym świecie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

O sztuce interpretacji. Czy wiemy, na co patrzymy?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 14:54
"Widzi mi się" to książka dla trochę starszych dzieci i dorosłych ciekawych świata. Nie opowiada o tym, w jaki sposób zrobić doskonałe zdjęcie. Uczy uważności. Wrażliwości na to, na co patrzymy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Moja kobiecość". Portret nieoczywisty

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 16:53
"Moja kobiecość" to autorski projekt wymyślony i zrealizowany przez fotografa Michała Gromadę, do którego zostało zaproszonych 29 artystek. Każda z nich przedstawiła swoją definicję kobiecości, która następnie stała się inspiracją do wykonania sesji zdjęciowej i zaprezentowaniem tego pojęcia przed obiektywem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Bogucka - artystka troszkę bliżej

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 11:43
- Na wystawie "W wolnej chwili" pokazujemy pierwszy raz wycinanki artystki, które tworzy w wolnej chwili od komercyjnych zleceń - mówi Adriana Michalska, kuratorka ekspozycji. 
rozwiń zwiń