Trendy. "Lustrzane odbicie nastrojów społecznych"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 13:40
Trendy pojawiają się i jedne bardzo szybko znikają, a inne pozostają z nami na lata. - Są opowieścią, przewodnikiem po tym, co nowego pojawia się następujących po sobie sezonach i informacją o tym, co dzieje się wokół nas - mówiła redaktor naczelna magazynu "Elle" Marta Dróżdż.
Audio
  • Ile mówi o nas moda i trendy? (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dmitry Abaza/Shutterstock

Mogą być drogą do poszukiwania własnego stylu, ale nie powinny być traktowane jak przymus czy pewnik, to raczej wskazówka Marta Dróżdż

- Opisując trendy, wychodzimy poza modę. Mówimy o ludziach i zjawiskach w filmie, kulturze, muzyce. To bardzo szerokie pojęcie, którego zadaniem jest inspirować - mówiła, zwracając uwagę na to, że trendy to niekoniecznie coś innowacyjnego, a po inspiracje warto sięgać do przeszłości. Czy można być z nimi na bieżąco, jednocześnie wyznając zasadę zero-waste? Coraz częściej jest to możliwe. - Trendy są odzwierciedleniem nastrojów społecznych, poglądów, stylu życia. Moda musi na to odpowiadać - zwracała uwagę dziennikarka.

Co inspirowało kobiety pod koniec ubiegłego stulecia, a co zachwyca je współcześnie? Dlaczego ulegamy trendom? Czy mogą nas czegoś nauczyć? Więcej na ten temat z redaktor naczelną magazynu "Elle" Martą Dróżdż.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Marta Dróżdż (redaktor naczelna magazynu "Elle")

Data emisji: 9.10.2019

Godzina emisji: 11.06

ac/pj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Antkowiak. Człowiek który zahibernował "Modę Polską"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 14:30
- W 2015 roku odwiedziłem Jerzego Antkowiaka w jego domu w Komorowie i oniemiałem. Wiedziałem, że to, co tam zobaczyłem, trzeba pokazać też innym - mówi Tomasz Ossoliński, projektant mody i kurator wystawy "Jerzy Antkowiak - Moda Polska".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Krajewski: jako pisarz mam naturę pedantyczną

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 16:00
Marek Krajewski świętuje w tym roku 20-lecie pracy artystycznej. Jubileusz postanowił uczcić wydaniem dwóch książek - z Edwardem Popielskim i Eberhardem Mockiem w rolach głównych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz L. Wiśniewski zapowiada "Koniec samotności" - drugą część "Samotności w sieci"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 16:00
Książka, która podbiła serca czytelników w Polsce i na świecie będzie miała swoją kontynuację. W kolejnej części historii nie spotkamy już Ewy i Jakuba. Bohaterowie "Końca samotności" należą do nowego pokolenia. Para, której relacje opisał Janusz L Wiśniewski, również poznała się w internecie, ale... w nieco innych okolicznościach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Batman mógłby być dziadkiem Małej Syrenki

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 14:15
Batman pierwszy raz pojawił się w czasopiśmie komiksowym Detective Comics, w maju 1939 roku. Od tamtej pory jest stale obecny w uniwersum amerykańskich superbohaterów. Cały czas jest człowiekiem i walczy ze złem. 
rozwiń zwiń