"Together At Home". Lady Gaga i Elton John zaśpiewają dla medyków

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 17:30
Mimo odwołania wszystkich koncertów na żywo, artyści nie opuszczają fanów oferując im koncerty na żywo. Lady Gaga w niespełna tydzień zebrała 35 milionów dolarów, które trafią na konto Światowej Organizacji Zdrowia na walkę z koronawirusem. 
Audio
  • Lady Gaga, Billie Eilish i Elton John zaśpiewają dla medyków online (Stacja kultura/Czwórka)
Lady Gaga
Lady GagaFoto: Andrea Raffin/Shutterstock.com

W ramach inicjatywy Lady Gagi, Johna Legenda, Chrisa Martina i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) "One World: Together At Home" Lady Gaga i inni artyści wystąpią dla medyków na całym świecie, którzy na pierwszej linii frontu walczą z wirusem na streamingowanym koncercie wprost ze swoich domów. To także ukłon w stronę fanów, którzy dbają o bezpieczeństwo swoje i innych pozostając w domach.

Choć nie staną na jednej scenie na koncercie poza Gagą będziemy mogli usłyszeć takie gwiazdy, jak: Elton John, Billie Eilish, Billie Joe Armstrong z zespołu Green Day, Burna Boy, Chris Martin, David Beckham, Eddie Vedder, FINNEAS, Idris oraz Sabrina Elba, J Balvin, John Legend, Kacey Musgraves, Keith Urban, Kerry Washington, Lang Lang, Lizzo, Maluma, Paul McCartney, Priyanka Chopra Jonas, Shah Rukh Khan, Andrea Bocelii, Alanis Morisette czy Stevie Wonder. Gospodarzami show będą Jimmy Fallon, Stephen Colbert i Jimmy Kimmel, a towarzyszyć im będą postaci z Ulicy Sezamkowej.

- Założenie jest takie, żeby ludzie mogli posłuchać ulubionych artystów, na których koncerty nie będziemy mogli się wybrać do 2021 roku, z drugiej strony, żeby wesprzeć walkę z koronawirusem. Wielu fanów ciekawych jest tego w jakich okolicznościach i przestrzeni wystąpią ulubieni artyści. - mówił Mikołaj Marcela, nauczyciel akademicki piszący pracę na temat fenomenu Lady Gagi.

Specjalny koncert będzie transmitowany 18 kwietnia o godzinie 20 na kanałach amerykańskich stacji ABC, NBC, ViacomCBS Networks lub iHeartMedia w Stanach Zjednoczonych, w Europie na kanale BBC, w Polsce w dwugodzinnej wersji na kanale CANAL+ o godz. 21:00 (transmisja 19 kwietnia) oraz za pośrednictwem platformy YouTube.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Mikołaj Marcela (nauczyciel akademicki piszący pracę na temat Lady Gagi)

Data emisji: 16.04.2020

Godzina emisji: 11.45

ac

Czytaj także

Lady Gaga: ta historia zdała test czasu

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 14:22
- "Narodziny gwiazdy" to piękna opowieść, która może poruszyć widzów na całym świecie - mówiła Lady Gaga na konferencji prasowej na festiwalu w Wenecji. - To historia o miłości, to także dobrze odegrana przez Bradleya rola człowieka uzależnionego - dodaje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vienio: muzyką chcę ruszyć czaszki ludzi

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 17:00
- Mam ten przywilej, że jako artysta zajmujący się rapem, kiedy naprawdę mnie coś zdenerwuje, mogę o tym napisać piosenkę - opowiada Vienio i przyznaje, że ostatnio dużo jest takich rzeczy.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Audioriver 2019. Co zmieni się w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 16:49
To już 14. odsłona jednego z największych festiwali muzyki elektronicznej w Polsce. - To kawał życia, który zostanie na zawsze - mówił Piotr Orlicz, szef Audioriver.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mery Spolsky rusza w trasę "Bigotka Tour 2". "Jeśli macie ochotę na cardio, to zapraszam na moje koncerty"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 18:01
Mery Spolsky rusza w trasę koncertową będącą kontynuacja jesiennego "Szau". "Bigotka - Tour 2", bo taką nazwę nadała nadchodzącym koncertom, zawita do 10 miast i zakończy się w kwietniu na poznańskim Spring Breaku. Publiczność przed występami Mery rozgrzeje Rat Kru. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prezes PR w rocznicę katastrofy smoleńskiej: warto przypominać dorobek tych, którzy odeszli

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 12:08
- Ta rocznica jest wyjątkowa, inna niż poprzednie, ale na pewno w warstwie symbolicznej, emocjonalnej, patriotycznej, to dzień bardzo, bardzo ważny - tłumaczyła w rozmowie z Czwórką Agnieszka Kamińska, prezes zarządu i redaktor naczelna Polskiego Radia.
rozwiń zwiń