Paulina Przybysz - fanka filmów biograficznych "odprawi" koncert na Tofifest

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 12:52
Przygotowania do 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest w Toruniu są już na finiszu. Wiadomo, że zakończy go wyjątkowy koncert Pauliny Przybysz "Music The Superpower". 
Paulina Przybysz
Paulina Przybysz Foto: Czwórka/Martyna Ogonek

Paulina Przybysz na toruńskiej scenie festiwalowej pojawiła się już w 2019 roku, wtedy wykonała utwór "Wonderfull life". - To był specyficzny koncert. Wgryzałam się w jego formułę, zrozumiałam, że jest to fascynacja latami 90. Bartka Staśkiewicza, pianisty odpowiedzialnego za koncert - wspomina. 


Posłuchaj
05:27 czwórka stacja kultura 14.10.2020.mp3 Paulina Przybysz opowiada o koncercie "Music The Superpower", który przygotowuje na zakończenie festiwalu Tofifest w Toruniu (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Ten koncert będzie się składał z samych totalnych hitów oraz też fragmentów filmów o nich gwiazdach, idolach, których wybrałam, to m.in. Ray Charles, Etta James, Richard Baker, Miles Davis Paulina Przybysz

W tym roku szefową koncertu jest ona sama, ale i teraz wybór utworów nie był dla niej prosty. - Można było pójść drogą tematyczną, ale wtedy potrzebna jest mocna "dłubanina" w tej muzyce filmowej, tak żeby stworzyć koncert trochę hitowy, dla polskiego słuchacza - mówi artystka. - Ja jestem fanką filmów biograficznych o artystach. Uwielbiam te historie, są one dla mnie inspirujące i często przestrzegające. Stwierdziłam, że to będzie super klucz, by wybrać tych idoli, których obrazy są stworzone, są legendarne i piękne - dodaje.

 

Niełatwo było też wybrać tytuł dla koncertowego wieczoru. - Zwróciłam uwagę na profil tegorocznego festiwalu, na którego plakacie widać Leeloo z "Piątego elementu". W tej edycji są superbohaterowie, supernatural jej przyświeca - mówi artystka w rozmowie z Beatą Kwiatkowską. - Myślałam, żeby zaczerpnąć coś z filmu, ale to by było trochę nie fair, żeby wyróżniać jeden film.  Bardziej otworzyłam się na to, o czym jest festiwal - dodaje. 

Paulina Przybysz podkreśla, że jej zdaniem głównym bohaterem 10 festiwalowych filmów jest muzyka i jej geniusz. W tym kontekście nie dziwi też wybrany tytuł jej koncertu "Music The Superpower". 

Na scenie Tofifest Paulina Przybysz wystąpi ze swym zespołem, a na scenie, gościnnie będzie jej towarzyszył Staszek Sojka. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 14.10.2020

Godzina emisji: 11.35

pj

Czytaj także

Premiery filmowe: "Skandal Ewenement Molesty" i "Jak zostać gwiazdą"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 17:00
W ten weekend w kinie mamy szansę przekonać się, jak polski rynek muzyczny zmieniał się na przestrzeni dekad. Bartosz Paduch pokazał go na tle ustrojowej posttransformacji, Anna Wieczur-Bluszcz - w kontekście współczesnych talent shows.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Kukulska powraca w towarzystwie Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 18:00
Natalia Kukluska przedstawia największy muzyczny projekt w swoim życiu. Artystka powraca w wielkim stylu, w towarzystwie wybitnych muzyków, czułych tekściarek i Fryderyka Chopina. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

10 i pół. Festiwal Filmoteki Szkolnej startuje 20 października

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 18:30
Festiwal Filmoteki Szkolnej to niepowtarzalna okazja do spotkania młodych kinomanów, którzy realizują swoje pierwsze filmy, świadomie dyskutują o oglądanych produkcjach oraz organizują filmowe akcje, angażując w to szkoły i lokalne społeczności.
rozwiń zwiń