Młoda Polska. Prezentacje prac debiutantów

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 15:30
Jeśli w pandemii nie dzieje się nic, weź sprawy w swoje ręce. Na studentów szkół artystycznych czekają liczne konkursy, w których można dostać cenne nagrody i zapracować na nazwisko.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Only_NewPhoto

Zobacz
sztuka 1200.jpg
Sztuka Młodych. Konkursy dla młodych artystów

Koło Naukowe "Turboposter" organizuje konkurs dla studentów i studentek Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Hochschule Luzern w Szwajcarii oraz J. E. Purkyně Univesity in Ústí nad Labem w Czechach. - Plakaty pod hasłem przewodnim "Woda" można nadsyłać do 4 czerwca, a ogłoszenie wyników konkursu nastąpi kilka dni później, w trakcie wernisażu wystawy "Avanti" Turboposter w warszawskiej Galerii ZPAP - mówi reporter Szymon Jaworski. Konkurs realizowany jest w ramach tegorocznego 27. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie.

Posłuchaj
09:12 CZWÓRKA Stacja Kultura - sztuka mlodych 27.05.2021.mp3 Szymon Jaworski w świecie młodej sztuki polskiej (Stacja Kultura/Czwórka)

Zobacz
Centrum Sztuki Współczesnej Toruń shutter 1200 ArtMediaFactory.jpg
W CSW w Toruniu wystartował Międzynarodowy Festiwal Grafiki Projektowej Plaster

We Wrocławiu pod patronatem tamtejszej ASP odbywa się 19. Biennale Sztuki Mediów WRO 2021. To największy w Polsce przegląd sztuki współczesnej, którego hasło przewodnie brzmi w tym roku "Reverso" - termin oznaczający zarówno odwrócenie spojrzenia, jak i uwzględnianie różnorodnych punktów widzenia. - Biennale Sztuki Mediów WRO 2021 to wydarzenie, które pozwala zastanowić nad przyszłością i miejscem nowych technologii - opowiada autor cyklu "Sztuka Młodych". - Organizatorzy podkreślają, że w tym roku szczególnie mocno postanowili zaakcentować problematykę hybrydowej aktywności i ograniczenia uczestnictwa w świecie fizycznym, trudności bezpośredniego kontaktu ze sztuką i wydarzeniami artystycznymi.

Biennale WRO 2021 REVERSO / trailer / WRO Art Center


Sprawdź
The Buggles pap 1200.jpg
Zobacz muzykę. The Buggles w popkulturze

Łódzka ASP zajęła II miejsce w zestawieniu najlepszych dyplomów portalu "FONT nie czcionka!". Głównymi celem zestawienia jest promocja młodych, polskich twórców oraz zidentyfikowanie obecnie kształtujących się trendów. W gronie wyróżnionych w tym roku artystów znalazły się m.in. Olga Krzak za "Siedziska modułowe z przeznaczeniem dla wnętrz publicznych", Paulina Adamowska za "Ilustrowany atlas architektury brutalistycznej w Polsce" oraz Hanna Wojciechowska za dyplom przygotowany pod okiem projektanta i wykładowcy - dra Michała Szulca "Kim jestem? Kolekcja ubiorów inspirowana twórczością Stanisława Ignacego Witkiewicza".

Instytut Ubioru /ASPLodz

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Szymon Jaworski

Data emisji: 27.05.2021

Godzina emisji: 11.15

kul

Czytaj także

Targowisko Sztuki - tam poznasz klienta i odpowiesz na dziwne pytania

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 14:36
- Targowisko Sztuki jako wydarzenie dla studentów jest dosyć wyjątkowe - Zuza Jankowska, absolwentka grafiki. - Często jest to pierwsza szansa na to, by sprzedać pracę i móc skontaktować się z odbiorcami - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od arcydzieł renesansu do mangi - wystawy w galeriach na świecie

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 13:00
Jak co tydzień Ada Janiszewska prezentuje autorską selekcję ekspozycji, które możemy zobaczyć wirtualnie w muzeach, galeriach i centrach kultury na całym świecie.
rozwiń zwiń