Jak "upolować" zorzę polarną aparatem fotograficznym?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 10:50
Jakim sprzętem zrobimy najlepsze ujęcia i czy można uzyskać dobry efekt robiąc zdjęcia telefonem?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/12019

W poniedziałek Karol Wójcicki popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, wielbiciel Islandii i autor strony "Z głowa w gwiazdach" opowie jak szukać i uwiecznić to niezwykłe zjawisko. W studiu Czwórki pojawi się również dziennikarz Czwórki Damian Sikorski, który podsumuje muzyczną scenę majówki. Porozmawiamy m.in. o finale konkursu Stage4You.

W drugiej godzinie audycji opowiemy także o "Czasie poezji", czyli spotkaniu z Julią Fiedorczuk i Janem Wagnerem imprezie organizowanej przez Goethe-Institut w Warszawie oraz nowej wystawie Leona Tarasewicza -  jednego z najważniejszych polskich artystów współczesnych w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

***

Na audycję z cyklu "Stacja Kultura" w poniedziałek (7.05) od godz. 10.05 zaprasza Kasia Dydo.

Czytaj także

O sztuce interpretacji. Czy wiemy, na co patrzymy?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 14:54
"Widzi mi się" to książka dla trochę starszych dzieci i dorosłych ciekawych świata. Nie opowiada o tym, w jaki sposób zrobić doskonałe zdjęcie. Uczy uważności. Wrażliwości na to, na co patrzymy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zorza, zaćmienie. Karol Wójcicki o "nieprzeciętnych zjawiskach"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 17:10
- Jednym z unikatowych zjawisk w skali planety, ale nawet układu słonecznego, jest zaćmienie Słońca - mówił Karol Wójcicki, juror plebiscytu Czwórki "Nieprzeciętni 2018", w audycji Kuby Marcinowicza.
rozwiń zwiń