Sukces w sporcie zależy od nastawienia

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 11:06
- Kiedyś lubiłem szybkie, wyraźne emocje, chciałem, by wszystko działo się szybko - opowiada Maciej Dowbor. - Ale dziś, w długodystansowym sporcie odkrywam wiele wręcz filozoficznych doznań.
Audio
  • Rozmowa z Maciejem Dowborem o sporcie i codziennych treningach (Czwórka/Poranek)
Maciej Dowbor pokochał uprawianie sportu
Maciej Dowbor pokochał uprawianie sportuFoto: Wojciech Kusiński/PR

Mimo że znany prezenter został ambasadorem imprezy Susz Triathlon 2012 Herbalife, przyznaje, że - zamiast firmować imprezę "swoją twarzą" - bardzo chce wziąć w niej udział. Do startu przygotowuje się już od października ubiegłego roku i choć podczas zawodów czeka go bieganie, pływanie i jazda rowerem, dziś uważa, że najlepiej czuje się jako pływak.

- Trenujemy codziennie. Wcześniej wydawało mi się, że potrafię pływać, tymczasem okazało się, że jeśli zaczynamy zajmować się czymś profesjonalnie, poznajemy niuanse tej czynności i wtedy nic nie jest proste - opowiada Dowbor w czwórkowym "Poranku" . - Zwłaszcza, że to jest triathlon, tu nie ma żartów...

Zawodnicy startują razem, płyną w grupie, mają krótki czas na przebranie, 90 km do przejechania na rowerze, a potem półmaraton, czyli 21 km biegu. - Okazuje się, że w sporcie, ale także w każdej innej dziedzinie życia, która oparta jest na żywych reakcjach, głowa, czyli przygotowanie psychologicznie, to połowa sukcesu - tłumaczy gość Czwórki. - Mógłbym trenować i 10 lat, ale jeśli się spalę psychicznie, będzie po wszystkim. Zresztą cały czas wstaję z myślą: "Dziś muszę przepłynąć kolejne trzy kilometry".

Dowbor, który liczy się z tym, że ten wyścig zajmie mu co najmniej 5 godzin i będzie wycieńczający, marzy już o tym, by później startować w kolejnych zawodach. Susz Triathlon 2012 Herbalife odbędzie się 6-8 lipca. Dowiedz się więcej słuchając całej rozmowy ze znany prezenterem, bądź oglądając ją po kliknięciu w plik filmowy.

Romuald
Romuald Wójciek, Katarzyna Tarnopolska i Maciej Dowbor/fot. W. Kusiński

(kd)

Czytaj także

Maja Sablewska: mięso może zabić w 10 lat

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2012 18:57
Znana menadżerka odstawiła mięso ponad 2 lata temu. - Pracowałam wtedy w wielkim stresie, miałam bardzo słabe wyniki badań krwi - opowiada w studiu Czwórki. - Trafiłam do kliniki i okazało się, że mój organizm w ogóle nie toleruje mięsa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beksiński w fotograficznym ujęciu: ciemna strona artysty

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 07:00
Zdeformowane ciała ludzi i zwierząt, związane postaci, jednookie, wielogłowe kobiety, mrok, czerń i biel - to dominujące tematy fotografii Zdzisława Beksińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat mody wypowiada wojnę: za chude i za młode

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 12:09
- Do sesji modowych od lat są zatrudniane chude, wysokie dziewczyny. Ten trend szybko nie zginie - przyznaje w Czwórce Bartosz Wardziak, fotograf.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieznana twarz Polaków: zdybyliśmy najwięcej szczytów

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 16:21
Polacy w Himalajach wypracowali swój styl wspinaczki, wejścia zimowe to była ich specjalizacja. O tych wyprawach i wolności, którą dają góry powstał film "Sztuka wolności".
rozwiń zwiń