Polacy zamieniają Egipt na... Bułgarię

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 13:25
Według statystyk w te wakacje polscy turyści najchętniej wypoczywali w cieniu piramid oraz w Grecji. W przyszłym roku zapanuje natomiast moda na Bułgarię.
Audio
  • Gdzie Polacy spędzili tegoroczne wakacje? - materiał Martyny Ogonek (Czwórka/Poranek OnLine)
Wakacje marzeń
Wakacje marzeńFoto: Glow Images/East News

Od połowy czerwca do 20 września aż 21 proc. polskich urlopowiczów wyleciało do Egiptu. Grecję wybrało w tym czasie 20,5 proc. naszych rodaków, a Turcję – 18,5 proc. Do Hiszpanii udało się 11,5 proc. Polaków, a 8,5 proc. - do Tunezji.

Specjaliści oceniają, że w przyszłych latach coraz chętniej będziemy odwiedzać Bułgarię, która jest w Unii Europejskiej, i w której – zdaniem wielu – jest pięknie, a przy tym po prostu tanio. – Poza tym młodzi ludzie chcą sprawdzić, czy wciąż jest tam tak, jak w ich dzeiciństwie, gdy jeździli do tamtejszych kurortów ze swoimi rodzicami – mówi Anna Wolanowska z Travel Planet.

Na zagraniczne wycieczki najczęściej wyjeżdżają mieszkańcy Mazowsza. Tuż za nimi w rankingu plasują się Ślązacy.

Zobacz najciekawsze miejsca na świecie <<<
Jak się okazuje, nie bez znaczenia dla polskich turystów jest także tegoroczna lawina upadłości mniejszych biur podróży. By poczuć się bezpiecznie podczas wakacji, woleliśmy wydać więcej pieniędzy, ale korzystać z usług renomowanych, dużych biur.

Dowiedz się więcej na ten temat, słuchając całego materiału reporterskiego Martyny Ogonek w "Poranku OnLine".

(kd)

Czytaj także

Azerbejdżan: kraina kontrastów

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 20:55
Azerbejdżan położony jest na tyle daleko od Polski, że rzadko wybieramy go na wakacyjny cel. Tymczasem to piękny i bardzo zróżnicowany zakątek świata. Czy wiedzieliście na przykład, że Baku to polskie miasto?...
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mucha nie siada, komar nie gryzie

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2012 07:00
Sympatyczny wieczór na działce przy grillu w jednej chwili może zamienić się w ko(sz)mara. Bzyczenie, gryzienie, swędzenie - na takie etapy dzieli się komarowy szturm, a "Czwarty Wymiar" podejmuje wyzwanie i zaprzęga technologię w imię walki z komarami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pociąg się spóźnił? Żądaj rekompensaty!

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2012 08:00
Zniszczony bagaż, wyczyszczone konto i skradziony paszport - tak mniej więcej wygląda koszmarna wersja wakacji marzeń. Sprawdzamy jak przeżyć w takich warunkach i nie zostać kompletnie na lodzie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wypoczywają Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2012 17:00
Jesteśmy narodem, który nie ma zbyt wiele wolnego czasu, dlatego kiedy już mamy wolne to bardzo celebrujemy te chwile. Niestety najczęściej wypoczywamy biernie.
rozwiń zwiń