Mucha nie siada, komar nie gryzie

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2012 07:00
Sympatyczny wieczór na działce przy grillu w jednej chwili może zamienić się w ko(sz)mara. Bzyczenie, gryzienie, swędzenie - na takie etapy dzieli się komarowy szturm, a "Czwarty Wymiar" podejmuje wyzwanie i zaprzęga technologię w imię walki z komarami.
Audio
  • Radomir Wit vs komary. Posłuchaj jak reporter Czwórki poradził sobie z namolnymi owadami

 

Sposobów na walę z komarami jest kilka, ale te naprawdę skuteczne można szybko policzyć. Dla słuchaczy Czwórki zrobił to Radomir Wit, który stworzył specjalny ranking.
Najmniej skuteczne są opaski na rekę i smartfonowe aplikacje, które na naszym telefonie instalują emitery ultradźwięków. - To, co prawda darmowa usługa, ale należy uważać, bo najczęściej razem z takim emiterem ściągamy sobie wirusa - ostrzega ekspert z portalu "Gadżetomania.pl"
Dużą popularnością ciesza się lampy emitujące światło UV. Ale zdania na temat ich skuteczniości są podzielone. Z badań wynika, że im bardziej sa one oddalone od innych źródeł światła, tym ich efektywność jest wyższa.
 - Należy jednak pamiętać, że światło ultafioletowe może być dla nas niebezpieczne - radzi gość "Czwartego Wymiaru" - dlatego dobrze jest umieścić taką lampę w pewnej odległości od ludzi.

Jakie urządzenie znalazło się na szczycie naszego testu i ile zapłacimy za "antykomarowe przyjemności" dowiesz się słuchając materiału Radomira Wita z audycji "Czwarty Wymiar ".

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka grill

Czytaj także

Jak robić dobre zdjęcia z jadącego samochodu?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 12:00
Ostatnio dużo mówiliśmy o doborze odpowiedniego sprzętu. Czas teraz, by skupić się na samej technice robienia zdjęć. Oto poradnik dla tych, którzy nie mogą usiedzieć w miejscu i kochają ruch na zdjęciach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od 200 zł do milionów - rzecz o internetowym krezusie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 19:00
Rafał Agnieszczak polskim biznesmenom zagrał na nosie. W wieku 20 lat zainwestował 200 złotych i zarobił miliony zakładając i inwestując w portal internetowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z muzyką na wakacje

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 16:00
W "Czwartym Wymiarze" Radomir Wit opowiada o przenośnych głośnikach - bez kabli, ze świetną mocą i zasięgiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"D" jak domena

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 11:00
Nadchodzą tysiące nowych domen, np. .wow .pizza czy .islam. A to tylko niektóre z tych, których niedługo będzie można używać. Amerykańska Internetowa Korporacja ds. Nadawania Nazw i Numerów życzy sobie ponad 620 tys. zł za prawo do jednego sufiksu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odwiedź podziemne miasto z II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 19:30
Koszary dla 7 tysięcy żołnierzy, łazienki z bieżącą wodą, spiżarnie, magazyny amunicji, elektrownie, a nawet dworzec podziemnej kolei.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przejedź się "Piękną Heleną"!

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 10:01
Maksymalna prędkość tej maszyny to 138km/h na szlaku z Leszna do Poznania. 75-letnia lokomotywa pobiła tym samym rekord niejednego współczesnego pociągu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sterowanie gestem

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 19:17
Jak działają i czemu służą bezdotykowe ekrany? O technologii wprost z "Raportu mniejszości" w "Czwartym Wymiarze" opowiedział Sebastian Nejfeld.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autoalarm nowej generacji

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2012 07:00
OC i AC gwarantują w miarę spokojny sen, ale czy można mieć 100% pewności, że twoje ukochane cztery kółka nie odjadą spod domu z innym właścicielem? "Czwarty Wymiar" testuje tradycyjne autoalarmy oraz monitoring pojazdu, wykorzystujący zaawansowane systemy GPS i sieci GSM.
rozwiń zwiń