Kibol chce kochać i być kochanym

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 14:47
Pod koniec czerwca można będzie zobaczyć debiut dokumentalny Kamila Króla, opowiadający o miłości pary kibiców dwóch nienawidzących się drużyn. Miłość bez ustawki" powstawała kilka lat, a w założeniu miała być obrazem o... serwisie Nasza Klasa.
Audio
  • Goście Justyny Dżbik opowiadają o realizacji filmu "Miłość bez ustawki"

- Chciałem zrobić film o fenomenie tego portalu. Zorganizowałem casting internetowy z pytaniem: "W jaki sposób Nasza Klasa zmieniła Twoje życie?". Dostałem 3 tysiące maili - mówi Kamil Król, reżyser dokumentu. Wyselekcjonowałem grupę 100 osób i z nimi się spotkałem. Paru bohaterów śledziłem na przestrzeni kilku lat.

Dwójka z nich - Mariola Zborowska-Kieszkowska i Krzysztof Kieszkowski "Siwy" - przybyła do studia Czwórki. Opowiadali, jak Nasza Klasa zmieniła ich życie. - Ten portal dał mi wspaniałego męża - mówi Mariola - Kocham Naszą Klasę.

Przez to, że "Siwy" za kobietę swego życia wybrał kibickę znienawidzonej drużyny, stracił kilku przyjaciół. - Niektórzy nie mogli tego zaakceptować dziewczyny z Ruchu Chorzów, a nie ze Śląska Wrocław - mówi Krzysztof Kieszkowski. - Nasze środowisko kibicowskie jest bardzo ciężkie. Nie można tam popełniać błędów. Większość chłopaków ze stadionów ma zasady.

W filmie są fajne momenty, ale też trudniejsze chwile - kawał życia bohaterów. Reżyser oraz bohaterowie w Czwórce mówią o przeciwnościach, z którymi musieli się uporać, realizując obraz "Miłość bez ustawki". "Siwy" był bardzo przeciwny filmowi, nie chciał obrazu o nim i Marioli. Dużo czasu zajęło mu zakceptowanie Kamila. Do udziału w projekcie zachęciła go oczywiście jego miłość - Mariola.

Jak wyglądała realizacja tego filmu i jak reagują kibice obu drużyn na ten dokument? Dowiesz się, słuchając audycji Justyny Dżbik "Pod lupą".

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kibicu! Rób zdjęcia i wygrywaj!

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 07:00
Jeśli jesteś kibicem i kochasz fotografię to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Nieważne jaką dyscypliną sportu się fascynujesz!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bo najlepszych kibiców ma...

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 09:00
Okazuje się, że Polacy byli w stanie oddać naprawdę dużo byleby reprezentacja odniosła sukces.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie interesowali się Polską. Teraz nadrabiają braki

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 19:07
Muzeum Powstania Warszawskiego oblegają zagraniczni kibice. Od początku piłkarskich mistrzostw Europy w muzeum połowa zwiedzających to turyści, którzy deklarują, że do Warszawy przyjechali z powodu Euro 2012.
rozwiń zwiń