Polak na wakacjach: jedzie na Mazury, pije i bawi się do świtu

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 19:52
Gdzie najchętniej spędzamy wakacje i jakie są nasze główne grzechy? O tym wszystkim opowiemy na podstawie sondaży. Zapraszamy na nowy cykl "Sondażownia", który obnaży prawdziwe oblicze Polaków. Tych na wakacjach i nie tylko.
Audio
  • Co robią Polacy na wakacjach? Grzechy i przyzwyczajenia - materiał Olgi Mickiewicz
  • Jak powstają wiarygodne sondaże? - materiał Beaty Kwiatkowskiej

"Sondażownia" to nowy cykl o najciekawszych i najbardziej aktualnych sondażach. A dziś, na początku lipca, tematem przewodnim wielu z nich są oczywiście wakacje.

Z badania TNS OBOP, przeprowadzonego na zlecenie Citeam wynika na przykład niezbicie, że najbardziej atrakcyjny kierunek do krajowych letnich wojaży dla naszych rodaków to… Mazury. Nie morze i nie góry, choć do wyboru były wszystkie właściwie województwa.

- Podczas wakacji ludzie z reguły inaczej spędzają czas niż na co dzień – mówi Joanna Skrzyńska z TNS Polska. – Okazuje się, że naszym największym grzechem są dyskotekowe zabawy do białego rana. Folgujemy sobie także z jedzeniem, wydajemy także więcej pieniędzy i pijemy więcej alkoholu.

Konsumują przede wszystkim kobiety, które ogarnia szał przeróżnych zakupów. Ale zmieniają się nie tylko zasady wydawania pieniędzy. Panie bowiem, relaksując się, pozwalają sobie na dużo większą niż na co dzień... swobodę obyczajową. Dowiedz się więcej nie tylko o wakacjach, ale także m.in. seksualnych preferencjach Polaków, słuchając całego całego nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

Sondaże regularnie pojawiają się w prasie i telewizji. Jak się je tworzy i czy naprawdę są wiarygodne? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w "Sondażowni" – nowym czwórkowym cyklu w audycji "4 do 4". Kolejny odcinek już w przyszły piątek, zapraszamy!

(kd)

Czytaj także

Wakacje w Polsce? O tym powinieneś wiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2012 11:53
Do urlopu też trzeba się przygotować. Kleszcze, grypa, zapalenie wątroby... O czym należy pamiętać, by wakacje rzeczywiście były czasem relaksu, a nie pasmem nieszczęść?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patenty na lato w "Czwartym Wymiarze"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 12:32
Kto odpoczywa latem, ten odpoczywa... My zakasujemy rękawy, żeby na pogodę i niepogodę zaserwować Wam najciekawsze tematy ze świata nowych technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tam mnie jeszcze nie było"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 08:30
Są miejsca, które na pierwszy rzut oka wydają się nieatrakcyjne, a kryją w sobie wiele tajemnic. Są okolice nieprzyjazne i niedostępne, które jednak przyciągają miłośników mocnych wrażeń. Czarnobyl? Antarktyda? Nic trudnego, wybierz się tam z nami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacyjny seks jak ugryzienie kleszcza

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 12:00
- Jeżeli idziemy z kimś do łóżka to warto pamiętać, że wpuszczamy tam też choroby jego poprzednich partnerów seksualnych - przestrzegała w Czwórce Anna Stefanek, specjalistka od chorób narządów rodnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na "dzień dobry" dobrze sobie pomarudzić

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 18:00
- W życiu chodzi o to, żeby porobić sobie takie rzeczy, żeby każdy dzień był w miarę fajny, bo na cuda to nie ma co liczyć - mówił w Czwórce trener osobisty Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń