Miło jest błądzić po Gruzji

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 16:00
To kraj, w którym turyści przyjmowani są z otwartymi rękami. Można się tam zgubić, ale na pewno Gruzini pomogą nam w trudnych sytuacjach.
Audio

Dorota Chojnowska odwiedziła Gruzję kilka razy - szczególnie zasmakowała w tamtejszych słodyczach, które można kupić na bazarze. Z sentymentem wspomina orzechy nawleczone na nitkę i zatopione w galaretce z winogron.

Dziennikarka twierdzi, że Gruzja to taki kraj, po którym przyjemnie się błądzi. - Tam nigdy nic nie wiadomo, ani dokąd się dojedzie, ani czy zobaczymy to, czego się spodziewaliśmy - mówi Chojnowska. - Zawsze należy pytać - dodaje.

Dziennikarka wspomina, jak chciała zobaczyć słynne, kamienne wieże obronne ustawione w kilku górskich wioskach, o których przeczytała w swoim przewodniku. Na cel podróży wybrała mało uczęszczane miasteczko. Po dotarciu na miejsce okazało się, że wiele rzeczy nie zgadza się z opisem zamieszczonym w przewodniku, ani z jej oczekiwaniami...

Posłuchaj audycji Krzysztofa Grzybowskiego "4 do 4" i dowiedz się, kogo Dorota Chojnowska spotkała na trasie swojej podróży, czy zobaczyła słynne wieże i czy znalazła informację turystyczną.

Poznaj najciekawsze zakątki świata <<<

Zapraszamy również do wysłuchania załączonego materiału o słynnych gruzińskich toastach.

(pj)

Czytaj także

Rosjanie mają swoją Częstochowę

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 16:00
Myśląc o wyjeździe do Rosji, marzymy by odwiedzić Moskwę, ale ten kraj ma jeszcze wiele innych pięknych miast, choćby te ze Złotego Pierścienia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Karyntii ze stoku zjedziesz wprost do termy

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2013 16:00
Delikatne stoki, dużo słońca i śniegu, a do tego "alpejskie SPA"... Zima spędzona w Karyntii na długo pozostanie w pamięci. Dziś w cyklu podróżniczym sprawdziliśmy dlaczego warto odwiedzić Klagenfurt i Villach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dania: "Dogma" kontra "Gang Olsena"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 19:19
Te dwa filmowe fenomeny zdobyły popularność właściwie na całym świecie. - Dania zdecydowanie powinna się jednak kojarzyć bardziej z "Gangiem Olsena" - zapewnia Bogusława Sochańska z Duńskiego Instytutu Kultury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Budapeszt: miasto dziesięciu mostów

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2013 18:13
Słuchaczom Czwórki Węgry kojarzą się z kulinariami, czyli na przykład z ostrą papryką, a także z… basenami. Ale jest to także miasto, w którym znajduje się 10 wyjątkowych mostów, oraz drugie po londyńskim, najstarsze metro na świecie.
rozwiń zwiń