Czwórka na OSCYPie! Co się będzie działo?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2022 14:20
Ferie w pełni, a w Białce Tatrzańskiej szykuje się białe szaleństwo na najwyższym poziomie! W ostatni weekend stycznia, to właśnie tam będziemy kibicować zawodnikom startującym w zawodach OSCYP SNOWBOARD CONTEST. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki. 
Trwają przygotowania do OSCYP SNOWBOARD CONTEST. Na zdj. Czwórka w Białce Tatrzańskiej w 2020 roku.
Trwają przygotowania do OSCYP SNOWBOARD CONTEST. Na zdj. Czwórka w Białce Tatrzańskiej w 2020 roku.Foto: Adam Świetlicki

OSCYP SNOWBOARD CONTEST to najdłużej organizowane zawody snowboardowe w Polsce. To inicjatywa tworzona przez zawodników i dla zawodników, a od kilku tygodni trwają przygotowania do ich trzynastej edycji, która wystartuje już 29 stycznia.

- OSCYP ma fantastyczną okazję pokazania najlepszych polskich snowboardzistów. Na liście wśród tegorocznych zawodników znajdą się między innymi Michał Ligocki, Marek Rauba, Tomek Wolak, Krzysiek Owczarek, Kamil Knop, Maciej Długosz, oraz startujący po przerwie Mateusz Zielonka czy Piotr Janosz - mówi Piotr Gatys, organizator zawodów. - Z powodu poziomu prezentowanego przez zawodników, OSCYP jest bardziej wymagający niż inne tego typu imprezy. Chcemy pokazać poziom polskiego snowboardingu na najwyższym poziomie. Dlatego przeszkody tworzone przez Park Pirates są bardziej podkręcone i wymagające.

Na wyrafinowane przeszkody na stoku liczą także uczestnicy zawodów, dla których ich pokonanie stanowi nie lada wyzwanie. Dostępna jest już wizualizacja toru. W tym roku Park Pirates postanowili skupić uwagę riderów na trzech wymagających przeszkodach - skoczni z dziesięciometrową półką między wybiciem, a lądowaniem, railu z elementami wallride’a, czyli tak zwanym "jibbowym domkiem", a także klasycznym łamanym railu.

Obok zawodów, wydarzenie jest także okazją do spotkań fanów białego szaleństwa. - OSCYP to święto snowboardingu. To niczym urodziny u babci, gdy wszyscy przyjeżdżają raz do roku. Jest to często jedyna okazja do spotkań i wymiany doświadczeń, a te są na najwyższym poziomie. Zawodnicy chcą się pochwalić, czego nowego się nauczyli, podzielić nowymi umiejętnościami i zjawiskami - tłumaczy gość audycji.

Na imprezie, po raz pierwszy, pojawi się dodatkowy konkurs dla najmłodszych snowboardzistów w wieku od 3 do 11 lat - OSCYPek. Ich zmagania można będzie oglądać w niedzielę 30 stycznia.


Zobacz >>> Patronaty Czwórki - OSCYP

Na OSCYPie nie zabraknie ekipy Czwórki, która dla zawodników przygotowała moc atrakcji. Całe wydarzenie będziemy relacjonować na naszej Antenie.


Posłuchaj
10:43 Czwórka/Co Was Kręci - Oscyp Snoboard Contrst - 23.01. 2022.mp3 Piotr Gatys opowiada o XIII edycji Oscyp Snowboard Contest (Co Was Kręci/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Piotr Gatys (organizator Oscyp Snowboard Contest)

Data emisji: 22.01.2022

Godzina emisji: 11.22

aw/mat.pras

Czytaj także

Mateusz Zielonka o pasji do deskorolki, surfingu i... gotowania

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 17:05
- Zaczęło się dość naturalnie. Na nartach jeździłem od dzieciństwa. W wieku dziesięciu postanowiłem spróbować się na desce snowboardowej, reszta potoczyła się naturalnie - opowiadał Mateusz Zielonka, skate, snowboardzista i surfer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zimowy wyjazd w góry. Jak przewozić sprzęt narciarski?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2022 05:00
Przed nami czas zimowych ferii. Wielu kierowców wybierze się na południe Polski lub za granicę, aby posmakować białego szaleństwa na nartach i desce snowboardowej. Jak prawidłowo przewozić sprzęt, aby go nie uszkodzić, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo w czasie jazdy? 
rozwiń zwiń