Dinozaury sprzed 160 milionów lat opanowały muzeum w Radomiu

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2012 10:00
W ramach Unii Niezwykłych Projektów sprawdziliśmy przyrodnicze atrakcje radomskiego Muzeum im. Jacka Malczewskiego.
Audio

Fantastycznie zaaranżowana, atrakcyjna multimedialnie prezentacja przyrody powstała w ramach dotacji unijnej jako: "Restauracja XIX-wiecznej zabudowy Skrzydła Południowego Muzeum w Radomiu".

Na wystawie możemy zobaczyć ruszające się dinozaury, tablice multimedialne i współczesną prezentację ogromnych zbiorów muzeum przedstawioną w najstarszej, historycznej części muzeum, dawniej szkole pijarów.

- To skrzydło zajmuje dział przyrodniczy ukazujący przyrodę Radomia i jej okolic od czasów prehistorycznych. To są autentyczne osobniki jakie tu kiedyś występowały. Odkopano szczątki tych zwierzą i na tej podstawie odtworzono ich wygląd. One się ruszają. Dział przyrody jest nasycony multimediami, z programami, gdzie o wszystkich oglądanych zjawiskach zwiedzający może znaleźć informacje - opowiadał przewodnik po wystawie.

Więcej na temat przyrodniczych atrakcji Muzeum im. Jacka Malczewskiego i szykowanej tam wystawy egzotycznych motyli dowiesz się słuchając nagrania audcyji.

bch

Czytaj także

Kobieta w sporcie motorowym

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2012 08:00
Mimo wielu sukcesów na samochodowych torach wyścigowych Klaudia Podkalicka przyznaje, że na motorze nie potrafi dobrze jeździć, a jako dziecko chciała być... baletnicą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolarstwo z napędem na cztery łapy

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2012 18:00
- Siła uciągu jednego psa w zaprzęgu jest taka, jak kolarza na wyścigu Tour de France - mówił w Czwórce Igor Tracz, vice mistrz Europy w bikejoringu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak stworzyć ogród zoologiczny? Trzeba mieć wizję

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 07:00
Niedawno urodziła się w Polsce uistiti białoucha. Jej naturalnym środowiskiem życia są lasy deszczowe Brazylii. Spotkacie ją jednak w zoo w... Zamościu. Fascynującym miejscem jest też prawdziwie "amazońska" motylarnia i afrykańskie wybiegi dla lwów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Supernowoczesne muzea i tajemnice historii

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 08:00
Wszyscy je znają - chodzi o Muzeum Historii Polski, którego przyszła siedziba będzie chyba najnowocześniejszym i najśmielszym projektem w Polsce, na który UE przeznaczyła naprawdę sporo środków.
rozwiń zwiń