Mroczne tajemnice uroczego Wiednia

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 16:39
Spacerujacy turyści zachwycają się ty miastem, nie wiedząc, co kryje się pod ich stopami...
Audio

- Nawet niewielu Wiedeńczyków ma świadomość, że cała pierwsza dzielnica, posiada podziemne miasto: labirynt korytarzy i tuneli, które powstały już w XVII wieku, po oblężeniach tureckich - mówi Karolina Arendarska z portalu Austria.info. - Zdecydowano, że tam będą magazynowane żywność i woda, w razie problemów w przyszłości - dodaje. Część z tych korytarzy dostępna jest dla turystów. Warto zwiedzać je z przewodnikiem. Ale to nie koniec atrakcji...

- W krypcie w Kościele św. Michała panuje niesamowity mikroklimat. Ciała, które tam spoczywają, doskonale się zachowały - mówi Arendarska. Jak się okazuje, kiedyś pewien turystów postanowił nawet wypożyczyć sobie owoc z jednej z trumien. Z kolei doskonale znana wszystkim Katedra św. Szczepana kryje masowe groby ofiar epidemii dżumy. Czwórkowy ekspert opowiedział związaną z tym okresem historię Augustyna, miejscowego pijaka i złodziejaszka.

Wiedeń warto też zwiedzać szlakiem tajemnic, zakonników i znaków Loży Masońskiej. Posłuchaj audycji Krzysztofa Grzybowskiego "4 do 4" i dowiedz się więcej o mrocznym Wiedniu. 
Poznaj tajemnice innych zakątków świata >>>

Zapraszamy też do wysłuchania załączonych materiałów o Hiszpańskiej Dworskiej Szkole Jazdy w Wiedniu i Muzeum Pogrzebowym w Wiedniu.

(pj)

Czytaj także

Wiedeń: dla koneserów win i miłośników kebabów

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 12:00
Wiedeń uznawany jest przez wielu za miasto artystów i sztuki. Uchodzi także za miejsce przyjazne turystom. O tym, co warto tam zobaczyć, w których lokalach warto się stołować, a czego unikać, opowiedzieli w Czwórce ludzie, którzy to miast znają od podszewki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Austria kusi... lodowcem

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 16:32
Choć Austria kojarzy się większości Polaków z wyjazdami na narty, to przecież nie jedyna atrakcja tego kraju. Warto wybrać się m.in. do Wiednia, by zwiedzić legendarne zabytki i wziąć udział w jarmarku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Noworoczny – transmisja z Wiednia

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2012 12:00
Słynne walce i polki rodziny Straussów w najlepszym wykonaniu i doborowym towarzystwie. U progu nowego roku Dwójka zaprasza na transmisję niezwykłego koncertu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Saksonia ma muzykę Wagnera i własne Muzeum Musztardy

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2013 12:00
Tropikalne zoo w Lipsku, najpiękniejsza porcelana z Miśni, najsmaczniejszy piernik z Pulsnitz i Muzeum Musztardy. W kolejnym odcinku cyklu podróżniczego Czwórka zawitała do Saksonii, która w 2013 roku rozbrzmiewa muzyką Wagnera.
rozwiń zwiń