BohaterONy - głosuj w wyjątkowym projekcie historycznym

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 14:12
"Wyślij kartkę do Powstańca" to jedna z akcji, organizowanych w ramach kampanii BohaterON. Teraz jej pomysłodawcy znów startują z kolejną inicjatywą. 14 września ruszyło głosowanie internatów na Złote BohaterONy Publiczności.
Pomnik Powstania Warszawskiego  monumentalny pomnik ku czci bohaterów powstania warszawskiego zlokalizowany na wschodniej stronie placu Krasińskich w Warszawie
Pomnik Powstania Warszawskiego – monumentalny pomnik ku czci bohaterów powstania warszawskiego zlokalizowany na wschodniej stronie placu Krasińskich w WarszawieFoto: A. Aleksandravicius / Shutterstock.com

pomnik Powstania Warszawskiego free shut 1200.jpg
BohaterON. Dopisz się do historii i podziękuj bohaterom

Firmy, instytucje i osoby prywatne podejmują wiele działań na rzecz upamiętnienia historii Polski i jej bohaterów. By pokazać ich pracę i jednocześnie zachęcić innych do podejmowania podobnych inicjatyw, ustanowiona została nagroda BohaterONy.


Posłuchaj
04:00 CZWÓRKA 2020.09.14 NAUKA bohaterony.mp3 O nagrodzie nagroda BohaterONy opowiada Agnieszka Łesiuk-Krajewska (Stacja Nauka/Czwórka)

 

pap radiostacja błyskawica powstanie warszawskie 1200.jpg
Łączność w Powstaniu Warszawskim. Jak działały Błyskawica i Burza?

Nagroda powstała w 2019 roku i nosi imię Powstańców Warszawskich. W ten sposób chciano uczcić przypadającą wówczas 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas tegorocznej odsłony laureaci zostaną wyłonieni w siedmiu kategoriach: firma, instytucja, nauczyciel, osoba publiczna, dziennikarz, organizacja non profit i pasjonat. - W tych kategoriach komitet organizacyjny spośród zgłoszeń wybierze po pięciu nominowanych. Następnie głos ma kapituła, która wybierze laureatów Brązowych, Srebrnych i Złotych BohaterONów - tłumaczy Agnieszka Łesiuk-Krajewska, organizatorka akcji "BohaterON. Włącz historię".

Posłuchaj także:


powstanie warszawskie 1200_de.jpg
Eleonora Galica-Zaremba ps. "Maja". Powstanie Warszawskie oczami nastolatki

Liczył się będzie także głos internautów, którzy swoich BohaterONów wybierać będą mogli online w każdej z kategorii. - Ten rok okazał się wyjątkowy, bo napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń, niemal 300. W poprzedniej, pierwszej edycji głosów było prawie 200 - wylicza rozmówczyni Czwórki. Jak tłumaczyła, kandydata może zgłosić każda dorosła osoba, można przesłać także własną kandydaturę.

ZOBACZ WIĘCEJ Powstanie Warszawskie - serwis specjalny >>>

Aby nasz głos był ważny, zaznaczamy po jednym nazwisku kandydatów w każdej kategorii. Głosować można raz dziennie, w serwisie Bohateron.pl. - Zachęcam, by przeczytać także opisy nominowanych. To wartościowe projekty, osoby, działania, które warto poznać - wymieniała Agnieszka Łesiuk-Krajewska.

Portal PolskieRadio.pl nominowany!

Nominację w głosowaniu o Nagrodę BohaterOn otrzymała również redakcja historii i serwisów specjalnych pod kierownictwem Krzysztofa Kossowskiego

Nominację przyznano za przygotowanie narracyjnego portalu internetowego na temat jednej z najważniejszych bitew w historii świata - Bitwy Warszawskiej. Zachęcamy do oddania głosu na portal PolskieRadio.pl!


Głosowanie trwa od 14 września aż do 14 października, a uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 27 października w stołecznym Teatrze Polskim. 

*** 

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Agata Nowotnik

Materiał przygotowała: Adrianna Janiszewska

Data emisji: 14.09.2020

Godzina emisji: 12.22

kd

Czytaj także

Wirtualny Bieg Powstania Warszawskiego. Tak warto uczcić rocznicę

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 11:23
Wirtualny Bieg Powstania Warszawskiego odbył się w tym roku w sieci pod hasłem "Na odległość, własną trasą, z szacunkiem do przyszłości". Choć oficjalnie zawody już za nami, organizatorzy zachęcają, by 1 sierpnia także uczcić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego… bieganiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rekonstrukcje historyczne. "To sztuka ulicy"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 18:50
Muszą umieć grać, walczyć mieczem, jeździć konno, bo mierzą się z dużym wyzwaniem - odtwarzają najważniejsze wydarzenia z historii. 
rozwiń zwiń