X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Otwarty jak Polak. Jak przyjmujemy obcokrajowców?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 11:31
Jak wynika z raportu społecznego "Otwartość Polaków", nie chcemy ograniczać się tylko do swojego najbliższego otoczenia. Z wiekiem stajemy się coraz bardziej otwarci na inne narodowości.
Audio
  • Tolerancja według Polaków - czy obcokrajowcy dobrze się u nas czują? (Czat Czwórki)
Warszawskie metro, zdjęcie ilustracyjne
Warszawskie metro, zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Grand Warszawa

ulica ludzie miast 1200.jpg
Rasizm i ksenofobia - polski problem?

Jak przekonywał socjolog prof. Ireneusz Krzemiński, w ciągu ostatniego półtora roku w sposób drastyczny zmienił się nasz stosunek do przyjmowania uchodźców. - Na początku 2015 roku wg badań CBOS ok 30 proc osób było przeciwnych, a ok 60 proc. opowiadało się za ich przyjęciem. Już pół roku później proporcje dokładnie się zmieniły. Podobnie ewoluował nasz stosunek do muzułmanów - mówił socjolog prof. Ireneusz Krzemiński i tłumaczył, z czego wynikać mogą te zmiany. - Tu jest ewidentna konotacja polityczna - przekonywał ekspert. Zaś jak podkreślała Aneta Szarfenberg, "na nasz stosunek do uchodźców powinniśmy patrzeć przez stosunek do samych siebie". - Odpowiedzmy sobie więc na pytania: jaka jest nasza tożsamość i na ile czujemy się pewnie i dobrze w naszym własnym kręgu kulturowym - mówiła ekspertka.

A jak w naszym kraju żyje się obcokrajowcom? O tym mówił Roberto Cobas Avivar, Kubańczyk, mieszkający w Polsce. - Mieszkałem w różnych krajach, w Polsce kończyłem już studia, ale moje doświadczenia są pozytywne. Polacy to otwarty naród, trzeba tylko w kontaktach z nimi przełamać pierwszą barierę - mówił gość Czwórki.

Jaki jest stosunek Polaków do obcokrajowców i czy rzeczywiście akceptujemy przybyszów z zagranicy? Jaka w rozwoju polskiej tolerancji jest rola mediów i ile w niej miejsca na polityczne manipulacje? Co służy naszej otwartości? Czy równie chętnie praktykujemy ją, jak deklarujemy? O tym także dyskutowaliśmy w studiu Czwórki. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Goście: prof. Ireneusz Krzemiński (socjolog), Aneta Szarfenberg (Fundacja Rubin), Roberto Cobas Avivar (Kubańczyk, mieszkający w Polsce)

Data emisji: 24.05.2017

Godzina emisji: 15.10

kd


Na audycję "Czat Czwórki" zapraszamy w środę (24.05) po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan.

kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oswajanie inności. Jak nauczyć się żyć z chorym?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 11:00
Gościem Czwórki będzie m.in. Malwina Szymańska, psycholog,, która zajmuje się zespołem Aspergera i autyzmem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rasizm po polsku. Jesteśmy tolerancyjni?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 14:32
Śmieszą Cię dowcipy o "ciapatych"? W audycji "Strefa Prywatna" rozmawialiśmy o granicach, za którymi zaczyna się rasizm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

HIV i AIDS. "Choroba przewlekła, z którą można żyć"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 11:14
HIV i AIDS to dla większości polskiego społeczeństwa wciąż tematy tabu. Zakażonych przybywa, choć na edukację i profikalaktykę na świecie wydaje się coraz więcej pieniędzy. Tymczasem już 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń