Studniówka. "Skoro wszystko jest wyjątkowe, niech ona będzie normalna"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 18:20
Z jednej strony to jedna z najważniejszych imprez w życiu, z drugiej to sygnał, że do matury pozostało niewiele czasu. Jak wyglądają studniówki Anno Domini 2018?
Audio
  • Studniówka 2018 - gdzie się bawi młodzież, jak i za ile? (Czat Czwórki/Czwórka)
Tegoroczni maturzyści XXVI Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi bawią się na studniówce - 5 stycznia 2018 r.
Tegoroczni maturzyści XXVI Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi bawią się na studniówce - 5 stycznia 2018 r.Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Czytaj także
Blog moda 1200.jpg
Sukienka na studniówkę. Jak wybrać tę idealną?

Dzisiaj blondynki wybierają suknie w odcieniach czerwieni, brunetki decydują się na szarości lub pudrowy róż. Kiedyś obowiązywały galowe biele i czernie. Kiedyś zwyczajem były studniówki na udekorowanej przez uczniów sali gimnastycznej. Dzisiejsi maturzyści rok wcześniej wybierają salę - w hotelu, restauracji, a nawet w pałacu, w której spotykają się przy zastawionych dla nich stołach i na parkiecie. - Będziemy bawić się w Ożarowie Mazowieckim, ale przede wszystkim dlatego, że mamy za małą salę gimnastyczną w szkole. Transport każdy załatwia sobie na własną rękę. Spotykamy się przed wejściem i zaczynamy od poloneza - wyjaśnia Kuba Zieliński.


Czytaj także
studniówka bal 1200.jpg
Studniówka - jak nie zepsuć sobie tej nocy?

Inaczej studniówkę wspomina studentka Gabriela Gałuszka. - Imprezę mieliśmy w szkole, a jej tematem był... Harry Potter. Sala gimnastyczna wyglądała jak ta w Hogwarcie. A ja do dziś nie tyle wspominam sam bal, ile przygotowania do niego - opowiada. 

Co dziś dla maturzystów oznacza studniówka? Dlaczego warto przygotować na nią przedstawienie? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"
Prowadzi: Piotr Firan
Goście: Julia Mikos i Gabriela Gałuszka (studentki), Julia Nowicka i Kuba Zieliński (maturzyści)
Data emisji:
2.02.2018
Godzina emisji: 15.10

kul/jp

Czytaj także

AIESEC. "Kształci młodych w duchu tolerancji"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 19:34
- Celem tej międzynarodowej organizacji studenckiej jest przekazywanie młodym ludziom zdolności liderskich. Powstała ona po II wojnie światowej, między innymi właśnie po to, aby zapobiegać tego rodzaju konfliktom - tłumaczyła w "Czacie Czwórki" Ola Jeż, koordynatorka programu Global Host w polskiej filii AIESEC przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualny świat. Jak bardzo pochłania młodych?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 19:00
Z badań przeprowadzonych przez Centrum Profilaktyki Społecznej wynika, że duża część nastolatków nie rozstaje się ze smartfonem przez całą dobę - 70 procent śpi z telefonem pod poduszką lub tuż obok niego. W szkole podstawowej smartfony ma ponad 62 procent uczniów, w szkole średniej - już 81 procent. Czy to nieodwracalny trend?
rozwiń zwiń