X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pieszo, na dwóch i czterech kołach. Czy szanujemy się drodze?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 15:00
Użytkowników jednośladów jest coraz więcej - w przeciwieństwie do ścieżek rowerowych. Cykliści korzystają więc z chodników, rozwijając na nich znaczne prędkości i lawirując między pieszymi. Ci ostatni też nie są bez winy - zdarza im się spacerować ścieżkami rowerowymi, albo nieostrożnie je przecinać. 
Audio
  • Jak zadbać o bezpieczeństwo w ruchu na drodze? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Izf

Każdy kierowca auta w pewnym momencie jest rowerzystą, albo pieszym. W każdej sytuacji powinniśmy myśleć o wspólnym bezpieczeństwie na drodze mł. asp. Michał Gaweł

I rowerzyści, i piesi, często narażają się w ruchu drogowym na niebezpieczeństwo. Czy kierowcy szanują pozostałych uczestników ruchu drogowego, a piesi i rowerzyści są wystarczająco uważni na drodze? - Droga publiczna jest miejscem skupiającym wszystkich: kirowców aut, cyklistów i pieszych. Wszystkich obowiązują przepisy ruchu drogowego określające zasady poruszania się na drodze - przypominał mł. asp. Michał Gaweł z Komendy Głównej Policji.

Andrzej Kaczkowski z warszawskiego ruchu miejskiego Miasto jest Nasze był zdania, że problemy w komunikacji na drodze wynikają ze wzajemnego niezrozumienia i braku empatii. - Nie do końca zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności, o której powinniśmy pamiętać znajdując się przestrzeni publicznej - wyjaśniał. Jego zdaniem na każdy z nas powinien być odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale również za słabszych uczestników ruchu drogowego. 

Kiedy rowerzysta może zgodnie z prawem wjechać na chodnik? Jakie grzechy w ruchu drogowym popełniamy najczęściej? Co stanowi najczęstszą przyczynę wypadków na drodze i czy to prawda, że w Polsce infrastruktura nadal jest bardziej przyjazna dla kierowców aut, niż rowerów? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: mł. aspirant Michał Gaweł, Komenda Główna Policji, Andrzej Kaczkowski (Miasto jest Nasze), w rozmowie telefonicznej Paweł Górny z federacji Piesza Polska

Data emisji: 12.04.2018

Godzina emisji: 15.08

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gdzie znaleźć rower szyty na miarę?

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 10:30
Tym razem odwiedzimy warsztat, w którym robi się rowery na zamówienie i sprawdzimy, jak wygląda ten proces.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Piątkowski i jego rowery przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 19:18
JIVR Bike to futurystyczne, składane rowery, których tajemnica sukcesu to m.in. 2,5 tys. komponentów w samej tylko ramie. Ich pomysłodawca, Marcin Piątkowski, był nominowany w rankingu "Lubię, bo polskie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bike Jamboree. Rowerowa sztafeta dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 14:47
- Bike Jamboree to impreza, która ma łączyć. Jej misją jest poznawanie ludzi, ale także samego siebie - mówiła uczestniczka czwartego etapu podróży Anna Łapińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tragiczni". Pierwszy polski dokument o ostrokolarzach

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 10:00
- "Ostro koło" polega na tym, że trzeba cały czas pedałować. Ten sposób jazdy sprawia, że jeżdżący nawiązuje organiczny kontakt z rowerem i zmienia mu się sposób postrzegania świata - przekonują Agata Walkosz i Jan Stąbor - twórcy filmu "Tragiczni". 
rozwiń zwiń