X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Twarze współczesnego niewolnictwa - nie tylko handel ludźmi

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 18:12
Praca niewspółmierna do otrzymywanej płacy, groźby i mobbing - to główne przejawy współczesnego niewolnictwa. - Ofiary boją się zwrócić po pomoc do państwa, czy organizacji, które powinny im tej pomocy udzielić. Są pozostawione same sobie - mówili eksperci w Czwórce.
Audio
  • Współczesne niewolnictwo na polskim i europejskim rynku pracy (Czat Czwórki)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/domena publiczna/Ollyy

Współczesny niewolnik to osoba, która jest zdeterminowana, by zarabiać pieniądze. I robi to za wszelką cenę. Według najnowszego reportażu śledczego BBC w Polsce pracuje m.in. 800 obywateli Korei Północnej, zatrudnionych na bardzo niekorzystnych warunkach. - To "wypadki", skala bardzo niewielka w porównaniu do całego rynku pracy, a już na pewno w porównaniu z całą Europą - mówił Dominik Owczarek. Jak jednak podkreślał, w Polsce zjawisko pracy niewolniczej istnieje. - Incydentalni pracodawcy stosują takie praktyki, a często podmiotem handlu ludźmi są migranci.

I to oni są tzw. grupą ryzyka, co tłumaczył Wiktor Trojan. - Przyczyny to m.in. brak podstawowej znajomości języka, czy przepisów prawa - mówił ekspert. Jak wygląda życie "współczesnego niewolnika" i co każdy z nas, znalazłszy się w takiej sytuacji mógłby zrobić, do kogo zwrócić się po pomoc? Jak żyją Polacy, pracujący za minimalne wynagrodzenie poza granicami kraju? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.  

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Dominik Owczarek (Instytut Spraw Publicznych), Wiktor Trojan (konsultant ds. Legalizacji Pobytu i pracy Ukraińców w Polsce, Fundacja Nasz Wybór)

Data emisji: 25.04.2018

Godzina emisji: 15.08

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szefowie na celowniku. Dlaczego nas nie doceniają?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 16:45
Jak wynika z badań portalu kariery "Monster", 84 proc. Polaków słowa uznania w pracy słyszy rzadko lub nie usłyszała ich nigdy. Jeszcze bardziej niedocenieni czują się Amerykanie i Niemcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robotyzacja. Jakie może mieć dla nas skutki?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 17:08
Statystyki dotyczące robotyzacji mówią, że w Chinach odsetek zawodów nią zagrożonych wynosi 77 proc., w Stanach Zjednoczonych 47 proc., a w Wielkiej Brytanii 35 proc. O to, co coraz powszechniejsza obecność maszyn na rynku pracy może zmienić w naszej codzienności, spytaliśmy ekspertów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy studia są jeszcze przepustką do kariery?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 12:00
Szkoły branżowe świecą pustkami. Pomimo szeroko zakrojonej kampanii społecznej promującej ośrodki szkolenia zawodowego w tym roku trudno było o zapełnienie klas przyszłymi żakami. 
rozwiń zwiń