Canicross. Biegi przełajowe z czworonogiem

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 15:43
Canicross to biegi przełajowe, w których startuje się z pupilem. Udział w takiej aktywności bierze Amelia razem z suczką Ellą i zachęcają do wspólnych treningów innych właścicieli psów i ich podopiecznych. 
Audio
  • Canicross, psi trekking, hard dog race. Aktywnie z psem (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Dirima

Canicross to dyscyplina, która bardziej niż spacer przypomina biegi wyczynowe. Nie tylko pod względem intensywności wysiłku fizycznego, jaki wkładamy razem z psem. - W tym sporcie to pies ciągnie nas na smyczy - opowiadała Amelia Barton. - My, musimy skupić się na tym, by mu nie przeszkadzać i za nim nadążyć - mówiła.

Czy każda rasa psa sprawdzi się w tym sporcie? - Wielkość psa nie ma znaczenia, bo chodzi tu o zabawę i wspólny bieg. Małe rasy nie są w stanie "pociągnąć" człowieka, ale angażując się w canicross, mogą się świetnie bawić. W tym sporcie nie ma ograniczeń - wyjaśniała.

Czy każdy pies może być wyczynowcem? W jaki sposób sprawdzić kondycję naszego pupila? Dlaczego takie wspólne bieganie jest satysfakcjonujące? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy.

*** 

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Amelia Barton (autorka bloga zamerdani.pl) i Ella

Data emisji: 3.07.2019

Godzina emisji: 16.09

ac/kd


Czytaj także

Majówka 2018. Wyjazd z pupilem - co powinieneś wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 18:39
Majowy weekend jest dopiero przedsmakiem wakacyjnych wyjazdów, ale już teraz do podróżowania warto przygotować nie tylko siebie, ale też i psa czy kota.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poprawia wygląd i samopoczucie, zmniejsza ryzyko śmiertelnych chorób. Ten lek to aktywność fizyczna

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 17:41
Na bieżący rok rząd zaplanował rekordowe środki na kulturę fizyczną. W stosunku do 2015 roku wydatki na ten cel mają wzrosnąć o 93 proc. i obejmą inwestycje w infrastrukturę sportową oraz projekty skierowane do wszystkich grup wiekowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Islandia - w krainie lodu jest raj na ziemi

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 17:30
W krainie lodu żyją najszczęśliwsi ludzie na świecie. - 80 proc. mieszkańców Islandii wierzy w elfy. I choć nikt nigdy ich nie widział, elfy mogą zablokować budowę drogi albo osiedla - opowiada Wojtek Kokot, uczestnik Erasmusa w Reykjaviku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zacznij się ruszać. "Nie ma nic gorszego, niż siedzenie"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 17:11
30 minut - tyle wynosi dzienne minimum ruchu dla osoby dorosłej wedle wskazań WHO. W przypadku dzieci i młodzieży jest to godzina. Tymczasem wg badania, aż 30 proc. z nas nie podejmuje aktywności fizycznej nawet raz w miesiącu.
rozwiń zwiń