X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kryzys męskości. "Zmiana zaczyna się od przyznania się do problemu"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 19:51
Współczesne kobiety są samodzielne radząc sobie na wielu zawodowych i pozazawodowych płaszczyznach, mężczyźni, coraz częściej zdejmują maski twardzieli. Tradycyjny podział ról odchodzi do przeszłości. Jak dla obu płci przebiega ta zmiana?
Audio
  • Kim jest współczesny mężczyzna? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Kamil Macniak/Shutterstock.com

Męski teamwork i mówienie o słabościach jest bardzo ważne. Mężczyźni coraz częściej się otwierają, ale na razie to kropla w morzu potrzeb Kamil Pawelski

- Chciałbym powiedzieć, że kryzys męskości nie istnieje. Niestety, patrząc obiektywnie, problem jest i dotyczy dużej grupy mężczyzn. Gubimy się w swoich rolach i tym, czego się od nas oczekuje. Cały czas redefiniujemy pojęcie męskości - mówił bloger, muzyk i tata, Kamil Pawelski. A oczekiwana są, jak mówił wysokie i dla większości mężczyzn trudne do spełnienia. 

Każda zmiana zaczyna się od uświadomienia sobie tego, że mamy problem, a te są bardzo indywidualne Kamil Pawelski

Zdaniem lekarki medycyny męskiej Ewy Kempisty-Jeznach model wychowawczy, jaki przyjęli rodzice miał największy wpływ na to,  jakimi ludźmi są współcześni mężczyźni. - Chłopcom już od najmłodszych lat wmawia się, że mają być silni. Często wychowują się bez męskiego autorytetu, w rodzinach, w których ojciec z różnych powodów jest nieobecny. Cały proces wychowawczy spada na matkę, która musi wejść w rolę obojga rodziców - wyliczała. 

Kto pomaga mężczyznom oswajać rzeczywistość? Jak radzą sobie z nowymi oczekiwaniami i obowiązkami? Więcej na ten temat w nagraniu, w którym Anna Depczyńska rozmawiała także z Adamem Czabańskim, socjologiem z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Ewa Kempisty-Jeznach (lekarka medycyny męskiej), Kamil Pawelski (muzyk, prowadzi bloga "Ekskluzywny Menel"). 

Data emisji: 10.09.2019

Godzina emisji: 15.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brawura młodych kierowców. Jak ją zatrzymać?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 10:59
Statystycznie sprawcą wypadków jest dwudziestoczteroletni mężczyzna, który niewiele wcześniej odebrał prawo jazdy. Często przecenia swoje możliwości, jeździ szybko i brawurowo. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Youth and Tolerant". Program, który uczy tolerancji

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 20:55
Projekt "Youth and Tolerant" jest inicjatywą międzynarodową organizowaną przez Stowarzyszenie Youth Human Impact. Jej celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej tolerancji i jej właściwej interpretacji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuchnia francuska. Tu się nie je, tylko celebruje posiłek

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 18:00
We Francji potrawy są lekkie, smaki delikatne, kucharz jest organizatorem najważniejszych punktów dnia, a biesiadnik... nie je, tylko celebruje posiłek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kadry jak z książek Tolkiena i plażowy luz. Co warto zobaczyć w Australii?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 18:58
Pod koniec XVIII wieku Australia była miejscem zsyłki brytyjskich skazańców. W XIX wieku zaczęli się tam pojawiać wolni ludzie. Najmniejszy kontynent na świecie dziś zamieszkiwany jest zarówno przez autochtonów - Aborygenów, jak i przybyszy z różnych części świata. Co miał do zaoferowania dziewczynie z Polski?
rozwiń zwiń