Road Trip Bus. "Nasze podróże mają w sobie nutkę szaleństwa"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 21:13
"Nie odkładaj marzeń, odkładaj na marzenia" to motto, które przyświeca Kasi Kosowskiej i Wojtkowi Grabowskiemu, autorom projektu Road Trip Bus. To podróżnicy i blogerzy, którzy busem postanowili odwiedzić każde z miejsc na świecie, o którym do tej pory marzyli. 
Audio
  • Road Trip Bus kręcą globusem. "Nie ma miejsc, których nie chcielibyśmy zobaczyć" (Czat Czwórki)
Katarzyna Koskowska i Wojciech Grabowski
Katarzyna Koskowska i Wojciech Grabowski Foto: archiwum prywatne

Zamiast planu głowa pełna marzeń i czerwony bus

Początkowo nie planowali podróży po świecie. Ich pierwszy wspólny plan zawierał odwiedzenie trzech europejskich stolic: Wiednia, Bratysławy i Bukaresztu, ale kiedy spojrzeli na mapę, ich plan zaczął się rozrastać. Nie mieli żadnego podróżniczego doświadczenia. Na kilka miesięcy przed podróżą na Gibraltar kupili samochód, przez internet skrzyknęli kilkoro osób, które chciałby z nimi wyruszyć. Tak rozpoczął się projekt Road Trip Bus.

Road Trip Bus Road Trip Bus

Ślub z Elvisem i 100 dni dookoła Europy

Jak opowiadali, ich podróż nie zaczęła się od sumiennego planowania. - Rzuciliśmy się na głęboką wodę. Pomyśleliśmy, że jeśli nie teraz, to kiedy? Postanowiliśmy zaryzykować. Nie chcieliśmy po latach zastanawiać się, czy to by się udało - mówiła 1/2 projektu Katarzyna Kosowska. Po Gibraltarze wyruszyliśmy na koło podbiegunowe i Nordcapp, później w podróż po Bałkanach, a kiedy skończyliśmy studia zrealizowaliśmy projekt "100 dni dookoła Europy". Nadal podróżują 26-letnim busem, który udało im się kupić kilka lat temu. 

Czy wyznaczyli już nowe punkty na swojej podróżniczej mapie? Skąd pojawił się pomysł na ślub w Las Vegas? Czy jest coś, co przeszkadza im w długich podróżach? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Materiał: Anna Depczyńska

Goście: Road Trip Bus (Katarzyna Kosowska i Wojciech Grabowski)

Data emisji: 20.01.2020

Godzina emisji: 16.08

ac

Czytaj także

Gap year. Zrób sobie wolne

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 16:09
- "Gap year" to termin dosyć umowny, bo nie chodzi tu dokładnie o rok, tylko o jakąś przerwę - mówiła Sylwia Rogalska z EF Education.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Daniel Kałuża: jestem uzależniony od podróżniczej adrenaliny

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 18:46
Podróże to nie tylko zastrzyk emocji i sposób, na kolekcjonowanie wspomnień i niebanalnych sytuacji. Dla Daniela Kałuży, gościa Justyny Tylczyńskiej to przede wszystkim możliwość poznania nowych kultur i mieszkających tam ludzi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ekstremalne podróże. Gdzie podział się zdrowy rozsądek?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 17:13
Zdrowy rozsądek - według ekspertów właśnie nim powinniśmy kierować się, podróżując po Polsce i za granicą. A z tym bywa różnie… Dlaczego Orla Perć nie jest odpowiednim miejscem do organizacji wieczoru kawalerskiego, a w brazylijskich rezerwatach lepiej uważać na Indian?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Podróże z Pazurem": nakręca nas niewiadoma. Nauczyliśmy się żyć podróżniczą adrenaliną

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 17:41
Polski kundelek Snupi jest od 15 miesięcy w nieprzerwanej podróży dookoła świata z jego opiekunami Izą i Piotrkiem. Zamienił schroniskową klatkę na bezdroża całego świata. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego musimy płacić za odpoczynek w smogu?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 20:17
Turyści po raz kolejny zmuszeni byli zaskarżyć pobór opłat w miejscowościach turystycznych pomimo orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie Zakopanego z marca 2018 roku. Sąd wydał wyrok, że Zakopane nie może pobierać opłaty miejscowej z powodu przekroczenia norm jakości powietrza.
rozwiń zwiń