Biegówki - uniwersalny sport dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 21:30
Biegówki w tym sezonie, obok morsowania, biją rekordy popularności. Możemy na nich biec albo chodzić wolnym tempem. Możemy ścigać się krokiem klasycznym lub łyżwowym. Co jednak najważniejsze,  możemy na nich biegać w każdym wieku i gdzie chcemy.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/gorillaimages

social media rozmowa skype 1200.jpg
Komunikacja w czasie pandemii. "To czas kreatywności"

Może nie są tak szybkie jak narty zjazdowe, może nie są zwrotne tak jak te do slalomu, ale biegówki także mogą nam dostarczyć sporo emocji. Jak spadnie śnieg, w lasach i na polanach pojawiają się miłośnicy tego sportu. - Zauważyłem, że ludzie, którzy się garną do biegówek, to są tacy zadowoleni z życia ludzie. Weseli i pełni pozytywnej energii - mówi Łukasz Marks z "Biegówek na Młocinach".


Posłuchaj
07:01 Czwórka/Czat Czwórki - biegówki 27.01.2021.mp3 Biegówki - sport dla każdego (Czat Czwórki/Czwórka)
 

W dobie pandemii stały się bardzo popularne. - Na pewno jest to fajne dla ludzi, którzy lubią kontakt z przyrodą, bicie swojego serca, własny oddech, las, śnieg i zimno - tłumaczy specjalista. - Jest to ogólnorozwojowy, kapitalny sposób ruchu. Na biegówkach pracują wszystkie partie mięśni - ręce, brzuch, nogi, stopy, dłonie.

Jak mówi specjalista, biegówki nie wymagają na nizinach żadnych wyciągów ani wielkich inwestycji, jest to wszystko tańsze niż w narciarstwie zjazdowym i dużo prostsze. - Wystarczy las czy łąka, zakładamy biegówki, biegniemy i cieszymy się życiem - mówi Łukasz Marks.


shutterstock bieganie zima 1200.jpg
Zimowe treningi na świeżym powietrzu. "Warto się zmotywować"

Czytaj także:

Czy na biegówkach rzeczywiście się biega? - Większość spaceruje na nartach, bardzo mało osób umie na nich biegać - mówi instruktor. - Jest też technika, gdzie stoimy na nartach i się odpychamy. Tutaj jednak jest potrzebna siła. Żeby biegać na nartach, to trzeba się tego nauczyć albo mieć wrodzone zdolności. Na zajęciach zdradzamy tricki, które w tym pomagają. 


*** 

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Mateusz Kulik 

Data emisji: 27.01.2021

Godzina emisji: 16.13

aw

Czytaj także

Dlaczego Polacy wyjeżdżają za granicę?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 19:40
Przybywa Polaków, którzy na stałe żegnają się z ojczyzną. Dla części osób sytuacja w kraju wciąż jest daleka od tej na Zachodzie, dla innych emigracja to sposób na ucieczkę przed rzeczywistością "made in Poland".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Narty w mieście

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 21:00
Narty kojarzą nam się ze śniegiem, górami i białym stokiem. Okazuje się jednak, że nie trzeba jechać w Tatry, żeby pojeździć, a fani białego szaleństwa mogą również szusować w mieście. Sztuczne stoki działają w kilku miastach Polski.
rozwiń zwiń