Z miłości do filmu. Wizyta w kinie Rialto

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 11:30
Choć kina używające tradycyjnej taśmy filmowej to prawdziwa rzadkość, to w Poznaniu są pasjonaci, którzy cenią sobie ten klasyczny sposób wyświetlania obrazów na srebrnym ekranie.
Festiwal polskiego kina w Nowym Jorku ruszy 30 kwietnia
Festiwal polskiego kina w Nowym Jorku ruszy 30 kwietniaFoto: shutterstock.com

O historiach z czasów filmowych kurierów biegających po mieście z rolką taśmy filmowej i o różnicach między starym porozmawiamy z kinooperatorami z kina Rialto. To w drugiej godzinie audycji.

Posłuchaj także:

Po godz. 15.00 w "Czacie Czwórki":

  • Kosić czy nie kosić? W ostatnich latach łąki kwietne stały się modne. O pozostawienie miejskiej zieleni w stanie nienaruszonym apelują ekolodzy, którzy argumentują to m.in. większą retencją, ale nie każdy trawnik może stać się w pełni pożyteczną, ekologiczną łąką. 
  • Marta Rentel to popularna tiktokerka, instagramerka i youtuberka. Tym razem zrobiło się o niej głośno za sprawą wejścia na rynek NFT. Nie dość, że weszła, to zupełnie go rozbiła, sprzedając swój token za rekordową sumę 250 tys 
  • Od starożytnych tarasów ryżowych w Yunnan po nowoczesną pionową hydroponikę, rolnictwo przybiera wiele różnych form. Teraz grupa włoskich wynalazców stworzyła pierwszy na świecie podwodny ogród dla roślin lądowych. Można go zwiedzać u wybrzeży Włoch.

***

Na audycję "Czat Czwórki" we wtorek (27.07) o godzinie 15.05 zaprasza Anna Hardej.

kul

Czytaj także

Włoska tożsamość - kuchnia, kino i piłka nożna

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 06:10
Cucina italiana - zachwycają się nią nie tylko smakosze, ale i filmowcy. Pizzą zajada się m.in. Julia Roberts, a spaghetti - "Zakochany kundel".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak na wakacje to... koleją - jedziemy na wschód

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 17:30
160 lat temu oddano do użytku drugą linię kolejową wybudowaną na ziemiach polskich. Torami połączono Warszawę z Petersburgiem. Sprawdzamy, jak się podróżowało tą trasą i dlaczego warto wybrać się w podróż Koleją Transsyberyjską. 
rozwiń zwiń