Australia. Jak żyje się do góry nogami?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 17:00
Autorzy bloga "Nie teraz to kiedy" podróżują po świecie, a ich ostatnim odkryciem była Australia.
Audio
  • Piękno natury i świat społecznych kontrastów. Polscy podróżnicy o życiu w Australii (Czat Czwórki)
Koala - jeden z symboli Australii
Koala - jeden z symboli AustraliiFoto: Shuttersock.com/dom. publiczna/Adam James Booth

Podział społeczeństwa istnieje i jest widoczny w różnych aspektach życia. W zależności od tego, jaką masz wizę taką pracę możesz dostać. Zycie emigranta przynajmniej z początku nie jest proste Joanna Filip

Kraj wielokrotnie został okrzyknięty jako jeden z oferujących najlepsze warunki do życia. Z wielu statystyk wynika, że na poziom zadowolenia mieszańców tego kontynentu wpływają wysokie zarobki, dobra opieka socjalna oraz odpowiedni stosunek pracy do czasu wolnego. Te czynniki sprawiają, że Australijczycy są jednymi z najbardziej zadowolonych ze swojej stopy życiowej, żyją też dłużej. Czy wszystkie opinie, które słyszymy na ten temat są prawdziwe? O tym, jak wygląda Australia oczami podróżnika z Europy mówili Joanna Filip i Michał Guzik z bloga "Jak nie teraz, to kiedy?" - Życie w tym kraju kręci się wokół wybrzeża. Podróżując tym szlakiem możemy odwiedzić największe miasta kontynentu takie jak Sydney, Brisbane czy Melbourne - opowiadali na antenie Czwórki.

W jaki sposób stolica wyróżnia się na tle pozostałych miast kontynentu? Jak warto zwiedzać Austalię? I czy to prawda, że mieszkańcy są jednym z najszczęśliwszych narodów świata? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Goście: Joanna Filip, Michał Guzik (autorzy bloga "Jak nie teraz, to kiedy?")

Data emisji: 12.03.2018

Godzina emisji: 16.10

ac

Czytaj także

Australijskie Melbourne. Czym przyciąga przybyszów?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 19:21
- To miasto, które ma luz. Tam można być, kim się chce i wyglądać, jak się chce. Ludzie są tam szczęśliwi, będąc po prostu sobą - przekonywała w rozmowie z Piotrem Firanem para podróżników Małgorzata i Paweł Krzykwakowie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Malediwy. "Bezludna wyspa za przystępną cenę"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 17:30
- Jeśli ktoś leci na Malediwy z plecakiem, powinien wybrać sobie jedną wyspę jako bazę wypadową, z której będzie ruszał na dalsze wyprawy. Na przykład na bezludną wyspę - zachęcają Marta Cwalina-Śliwińska i Łukasz Śliwiński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Meksyk. "Do ostrości trzeba się przyzwyczaić"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 17:20
- Moim ulubionym specjałem kuchni meksykańskiej jest sos mole, czyli różnego rodzaju paryczki chili zmieszane z kakao i z czekoladą - opowiada podróżnik Szymon Góralczyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wyjechaliśmy całą rodziną, żeby się poznać"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 13:09
- Rodzice nie mieli dla nas czasu, więc potrzeba bliskości zrodziła pomysł wspólnego wyjazdu. Przez pierwsze dwa miesiące okropnie się z siostrą kłóciliśmy. Rodzice zagrozili, że nas odeślą więc zawarliśmy rozejm, który trwał do końca – mówił w Czwórce Wojtek Łopaciński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowy Jork. Najbardziej filmowe miasto świata?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 12:00
Martin Scorsese, Woody Allen i oczywiście Kevin, który został sam w Nowym Jorku - te postaci ze świata filmu natychmiast kojarzą się z amerykańską metropolią. Kto jeszcze?
rozwiń zwiń