X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od Ujścia do Źródła. Wielki finał nad Wisłą w Krakowie!

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 12:21
Tego lata z okazji Roku Rzeki Wisły Czwórka zapraszała swoich słuchaczy na plenerowe audycje i koncerty pod hasłem "Od Ujścia do Źródła". Ostatni przystanek - u źródła - miał miejsce 14 sierpnia w Krakowie.
Audio
  • "Od Ujścia do Źródła" - co się działo w Krakowie nad Wisłą? Część pierwsza (Od Ujścia do Źródła/Czwórka)
  • "Od Ujścia do Źródła" - co się działo w Krakowie nad Wisłą? Część druga (Od Ujścia do Źródła/Czwórka)
  • Koncert formacji Vavamuffin w Krakowie nad Wisłą (Od Ujścia do Źródła/Czwórka)
Czwórkowa scena nad Wisłą w Krakowie
Czwórkowa scena nad Wisłą w KrakowieFoto: Czwórka

Finałowa odsłona "Od Ujścia do Źródła" odbyła się 14 sierpnia - w krakowskim Klubie Forum Przestrzenie. Goście specjalnej audycji w rozmowie z Patrykiem Kuniszewiczem opowiadali o Wiśle jako szlaku transportowym, miejscu rekreacji, złożonym ekosystemie, a także inspiracji dla samych mieszkańców Krakowa. Na "happy end" zagrała formacja Vavamuffin, a także Czwórkowi DJ’e.

"Od Ujścia do Źródła" to plenerowa impreza dla młodych mieszkańców Krakowa. Pokazujemy, jak miasto "wraca" nad rzekę. W ramach audycji ukazujemy lokalne inicjatywy edukacyjne, kulturalne, sportowe i ekologiczne. Na finał przygotowaliśmy koncert Vavamuffin oraz afterparty, poprowadzone przez naszych Czwórkowych DJ’ów: Berta i Harpera - zachęcała Hanna Dołęgowska, dyrektor-redaktor naczelna Czwórki.

Sprawdź też:
od ujścia do źródła 2 grafika Warszawa 1200x660.jpg
Rok Rzeki Wisły. Tak bawiliśmy się w Warszawie

Gościem plenerowej audycji Czwórki z Krakowa była, między innymi, Karolina Kwiecień, koordynatorka międzynarodowej, trwającej od 22 do 30 sierpnia wymiany młodzieży "Drop of Europe - River in the City". W ramach projektu młodzież z Polski, Finlandii i Wysp Kanaryjskich będzie poznawała Wisłę w przestrzeni miejskiej Krakowa. Zaproszenie do audycji przyjęła również Katarzyna Przyjemska-Grzesik, kierowniczka zespołu "Kraków w zieleni" w Zarządzie Zieleni Miejskiej w Krakowie, która opowiedziała słuchaczom o projekcie "Przystań na Plaży" oraz akcji "Zatrać się w zieleni". Dziennikarze Czwórki wybrali się również na krótki rejs tramwajem wodnym oraz kajakiem. Więcej informacji na temat wodnych rekreacji przedstawił Robert Tomalski, który w zeszłym roku przepłynął Wisłę pod prąd, a obecnie w ten sam sposób pokonuje Wołgę. Natomiast nurkowie z klubu Humbak przybliżyli warunki nurkowania w Wiśle, a także opowiedzieli o stanie dna rzeki.

Posłuchaj też:
wisła 1200.jpg
Rok Rzeki Wisły. Za nami pierwszy przystanek w Gdańsku

Gwoździem programu wielkiego finału "Od Ujścia do Źródła" był koncert Vavamuffin. Zespół powstał 14 lat temu na warszawskich Siekierkach. Grupę tworzyli zarówno debiutanci, jak i utytułowani już artyści polskiej sceny reggae. Obecnie w skład zespołu wchodzą: Gorg ("niskie dźwięki mikrofonowe"), Reggaenerator ("piękne dźwięki mikrofonowe"), Pablopavo ("awanturnicze dźwięki mikrofonowe"), Rafi Kazan (gitara), Patison (klawisze), Emilli Jones (bas), U-Ras ("stukoty i rytmizacje"), Dubbist ("drapanie i odgłosy") oraz Barton ("dub master").

Zapraszamy do wysłuchania nagrań wielkiego finału "Od Ujścia do Źródła" znad Wisły w Krakowie.

***

"Od Ujścia do Źródła" to letni cykl audycji i koncertów plenerowych Czwórki organizowany z okazji Roku Rzeki Wisły. Celem inicjatywy jest promocja naturalnego i turystycznego obszaru Królowej Polskich Rzek oraz miast wykorzystujących jej dziedzictwo. W ramach akcji "Od Ujścia do Źródła" Czwórka odwiedziła: Gdańsk (9.06. - Moloteka), Warszawę (7.07. - Cud nad Wisłą) oraz Kraków (14.08. - Forum Przestrzenie). Projekt jest współfinansowany przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny (FINA).

***

Tytuł audycji: Od Ujścia do Źródła

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz, Kuba Marcinowicz

Goście: Karolina Kwiecień ("Drop of Europe - River in the City"), Piotr Kempf (dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie), Katarzyna Przyjemska-Grzesik (kierowniczka zespołu "Kraków w zieleni" w Zarządzie Zieleni Miejskiej w Krakowie), Robert Tomalski (podróżnik), nurkowie z klubu Humbak

Data emisji: 14.08.2017

Godzina emisji: 18.05

mat. prasowe/kul/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zalew Włocławski. Wymarzony akwen dla żeglarzy

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 13:00
- Nawet we Włocławku sporo ludzi nie wie, jaki atut mają za zaporą. Kilka jezior mazurskich może się tu zmieścić - mówi w Czwórce Borys Celmer, który w rozmowie z Hanną Dołęgowską opowiada m.in. o finiszującym 18 czerwca Włocławskim Tygodniu Żeglarskim. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kajakiem po Wiśle - od źródeł do ujścia

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 16:33
- Mój pomysł związany jest z obchodami Roku Rzeki Wisły. Pochodzę z powiatu otwockiego obok Warszawy i chcę promować zarówno powiat, jak i moją gminę Karczew - mówił w Czwórce Piotr Gajgier, nauczyciel historii, który 25 czerwca rusza na spływ królową polskich rzek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpiecznie kajakiem po Wiśle. Trzeba czytać wodę

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 16:28
- "Czytać wodę" to znaczy zwracać uwagę na widoczne na jej powierzchni pofałdowania i wiry - tłumaczył w rozmowie z Patrykiem Kuniszewiczem Piotr Gajgier, nauczyciel historii z Otwocka, który z okazji Roku Rzeki Wisły samotnie pokonuje kajakiem wodny szlak Królowej Polskich Rzek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok Rzeki Wisły. Tak bawiliśmy się w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 20:30
Tego lata z okazji Roku Rzeki Wisły Czwórka zaprasza na plenerowe audycje i koncerty pod hasłem "Od Ujścia do Źródła". - W Cudzie nad Wisłą w Warszawie odkrywamy tajemnice Królowej Polskich Rzek - zapowiada Patryk Kuniszewicz.
rozwiń zwiń