Kredyt studencki - jak go wziąć i kiedy spłacać?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 11:01
Kredyt studencki to forma pożyczki dla studentów na warunkach korzystniejszych, niż w przypadku innych kredytów. Jeszcze do 20 października można się o niego starać. 
Audio
  • Kredyty studenckie - jak się o nie ubiegać i jak później je spłacać (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: ITTIGallery/Shutterstock

Przy ofercie kredytów studenckich chodzi o to, by wesprzeć tych studentów, którzy pochodzą z niezamożnych rodzin. O taką pożyczkę może starać się każdy student, jeśli rozpoczął studia przed ukończeniem 25. roku życia. 

- Jeżeli otrzymywaliśmy kredyt przez lat 5, to mamy 100 miesięcy na to, aby go spłacać - mówi Bartosz Turek Open Finance. - Jeśli dostawaliśmy po 600 zł miesięcznie to oddajemy po 300 zł miesięcznie plus odsetki, które na początku wynoszą kilkanaście, kilkadziesiąt złoty, a z czasem maleją - wyjaśnia. 

Kredyt studencki jest nisko oprocentowany, ale by go dostać, nasze dochody nie mogą być zbyt wysokie. Niezbędna jest też osoba, która poręczy za nas - mogą to być rodzice, rodzeństwo, kolega. Jeśli nie znajdziemy nikogo takiego wśród bliskich może nam pomóc Bank Gospodarstwa Krajowego - jednak to poręczenie jest płatne. Więcej o szczegółach kredytów studenckich i szansach na ich umorzenie w materiale Weroniki Puszkar.  

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Weronika Puszkar

Data emisji: 15.10.2018

Godzina emisji: 7.16

pj/kul

Czytaj także

Student w wielkim mieście. Jak nie zginąć?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 10:00
Przed rozpoczęciem roku akademickiego warto dowiedzieć się, jakie atrakcje oferuje nam miasto, do którego planujemy wyjechać na studia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stres na studiach - uczelnia może pomóc

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 09:03
Studenci borykają się z wieloma problemami psychologicznymi, które czasem zakłócają rytm nauki. Dziś Uniwersytet Warszawski wyciąga do nich pomocną dłoń tworząc Centrum Pomocy Psychologicznej przy Wydziale Psychologii  UW. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konstytucja dla Nauki. Nowa ustawa zmieni szkolnictwo wyższe?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 17:18
Założeniem Konstytucji dla Nauki, ustawy, która weszła w życie z początkiem roku akademickiego, miało być podniesienie jakości kształcenia wyższego i poprawę pozycji polskich uczelni  w międzynarodowych rankingach.  
rozwiń zwiń