Posprzątaj świat - zadbaj o swój dom

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 11:01
W programie porozmawiamy m.in. z przedstawicielami fundacji Nasza Ziemia o akcji "W tym roku posprzątam swój kawałek Polski!".
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: 24Novembers/Shutterstock.com

Program rozpoczniemy od materiału dotyczącego szczepień przeciwko grypie. Jak wynika z danych farmaceutów i Ministerstwa Zdrowia Polacy szczepią się przeciwko grypie. Popyt jest tak duży, że chwilowo na rynku występują braki w szczepionkach na grypę. W obliczu pandemii postanowiliśmy zaszczepić się przeciwko tej popularnej chorobie. A jeśli tego nie zrobiliśmy... to czy warto? 

Czytaj także:

Z ekspertami fundacji Nasza Ziemia spotkamy się po godz. 8.15, by porozmawiać o akcji "W tym roku posprzątam swój kawałek Polski!". Tegoroczna odsłona różnić będzie się od poprzednich  z powodu pandemii, cel jednak pozostaje ten sam - zadbać o nasz dom, Ziemię.

W programie sprawdzimy także, jak wygląda świat serialu "Lovecraft Country" w wirtualnej rzeczywistości. HBO zapowiedziało serię wydarzeń pod wspólną nazwą Lovecraft Country: Sanctum. Nowy cykl pozwoli gościom w pełni przenieść się do serialowej rzeczywistości Krainy Lovecrafta, a widzom na żywo śledzić ich poczynania. 

***

Na audycję "Pierwsze słyszę" zapraszamy w czwartek (17.09) po godz. 7.05, program poprowadzi Kamil Jasieński. 

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Las – nasze miejsce na Ziemi. "Warto spacerować nawet do 2 godzin dziennie"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 18:08
Gdy jest upał - chronimy się w nim przed słońcem. Gdy wieje - drzewa osłaniają nas przed chłodem. - Las to idealne miejsce, bo pełni także rolę terapeutyczną - podkreślała dr inż. Anna Wierzbicka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klimatarianizm. Dieta, która może pomóc Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 10:26
Klimatarianizm to coraz bardziej popularna dieta, której celem jest zatrzymanie zmian klimatycznych. Jej zwolennicy wybierają m.in. produkty lokalne, bo liczy się w niej przede wszystkim to, jaki ślad węglowy pozostawia produkt, który kupujemy.
rozwiń zwiń