Wszystko o wege - wkrótce Ogólnopolski Tydzień Wege

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 15:00
Ogólnopolski Tydzień Wege jest największą i najstarszą imprezą promującą wegetarianizm i weganizm w Polsce. Tegoroczna, 15 edycja, odbędzie się w dniach 24-30 maja. Podczas tego tygodnia można będzie wziąć udział w wielu wydarzeniach stacjonarnych i online. Głównym celem akcji jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Photographee.eu

shutterstock_wege 1200.jpg
Czy dieta planetarna może uratować Ziemię?

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych zmianą nawyków żywieniowych. Powodów zmian może być wiele - dla zwierząt, zdrowia i środowiska. O Ogólnopolskim Tygodniu Wege porozmawiamy z Cezarym Wyszyńskim z Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!

Czytaj także:

Na antenie Czwórki opowiemy również o siłowni dla e-sportowców, która powstała w Tokio. Jej klienci mogą skorzystać z miesięcznego karnetu, aby regularnie szkolić się w ulubionych tytułach oraz wykupić trening pod okiem profesjonalistów.  Przyjrzymy się także cyberatakom związanymi ze szczepionkami przeciwko COVID-19, czyli tak zwanej metodzie "na szczepionkę".

W audycji również:

  • serwis kulturalny
  • przegląd prasy
  • serwis sportowy
  • Gamingowy Flesz

***

Na audycję Pierwsze słyszę zapraszamy w czwartek (13.04) po godz. 6.05. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

aw

Czytaj także

Świadome zakupy. Czy potrafimy odróżniać zdrowe produkty? 

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 11:00
Wielu z nas wciąż nie zwraca uwagi na skład kupowanych produktów, a o zakupie decyduje przede wszystkim cena. Nie sprawdzamy składu produktu, często też nie wiemy, jak to zrobić. Warto jednak podejść do naszych wyborów świadomie, bo przecież to, co jemy, ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Zwłaszcza w czasie pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oddawać czy nie oddawać? Osocze pomaga chorującym na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 17:00
Apele do ozdrowieńców w sprawie "dzielenia się" osoczem można przeczytać na profilach Centrów Krwiodawstwa. Edyta Ułasiewicz, lekarz transfuzjolog kliniczny, potwierdza, że osocze wciąż jest pobierane od ozdrowieńców, badane, wysyłane do szpitali na zamówienie lekarzy oddziałów covidowych. 
rozwiń zwiń