Na ratunek oceanom - jak możesz pomóc?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 14:41
#TeamSeas, to akcja znanych youtuberów, którzy zbierają fundusze na sprzątanie akwenów na świecie. Ich cel to 30 mln dolarów, na oczyszczenia oceanów, mórz, rzek oraz plaż z ton śmieci.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Dean Drobot

elektrośmieci 510x280.jpg
Elektrośmieci - nie wyrzucaj ich do kosza!

Zainicjowana dwa lata temu, przez MrBeast'a akcja #TeamTrees zdobyła wielki rozgłos w sieci. MrBeast wraz Markiem Roberem, wyszli z inicjatywą posadzenia 20 milionów drzew. Teraz, chcą zebrać fundusze na rzecz ratowania oceanów i wód od wszelkich zanieczyszczeń.


Posłuchaj
04:00 Czwórka/Pierwsze Słyszę - sprzątanie oceanów 09.11..2021.mp3 Mówimy o #TeamSeas - akcji sprzątania oceanów (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

- Siła akcji może być duża, bo MrBeast jest jednym z najpopularniejszych youtuberów na świecie. Obecnie ma 74 mln. subskrybentów - mówi twórca internetowy Andrzej Mazuruk. - #TeamTrees, jego poprzednia inicjatywa z 2019 roku, spotkała się z dużym odzewem. Zebrano więcej, niż się spodziewano, bo ponad 23 mln. dolarów. Akcja odbiła się głośnym echem i była szeroko komentowana.


morze bałtyk ekologia shutterstock Juris Teivans 1200.jpg
Błękitny Patrol podpowie czego nie robić nad Bałtykiem

Źr. Youtube/Cleaned The World’s Dirtiest Beach #TeamSeas

Tym razem youtuberzy planują zebrać 30 mln., i jak zakłada rozmówca Mateusza Kulika, powinni kwotę  szybko zgromadzić. - Biorąc pod uwagę, że film nagłaśniający akcję, jest dostępny sieci od niecałych dwóch tygodni, to zanotował świetną oglądalność - bo ma już przeszło 30 milionów wyświetleń - tłumaczy. - Podejrzewam, że oglądalność będzie jeszcze rosła. Ta inicjatywa swoim zasięgiem ma obejmować nie tylko oceany, ale również mniejsze akweny, takie jak morza, rzeki i jeziora. Więc można się nią zainteresować również na poziomie lokalnym, a sądząc po sukcesie ostatniej akcji, odzew może być duży. 

Zobacz także:


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Data emisji: 09.11.2021

Godzina emisji: 07.15

aw

Czytaj także

Uważaj, co pierzesz. Czy pranie może zagrażać Arktyce?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 15:30
Badania przeprowadzone na Kole Podbiegunowym wykazały, że Arktyka jest coraz bardziej zanieczyszczona. Źródłem zanieczyszczenia mają być mikroplastikowe włókna pochodzące najprawdopodobniej z prania odzieży syntetycznej w Europie i Ameryce Południowej. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karta Praw Drzew. Co się zmieni w Warszawie?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 20:32
W Warszawie rosnąć może nawet 9 mln drzew. Stolica jest pierwszym miastem w Polsce, które wypracowało jednolite standardy dotyczące m.in. możliwości ich wycinania.
rozwiń zwiń