Koleżeńskie korepetycje. Studencie, pomóż maturzyście!

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2024 11:00
W Lublinie trwa kolejna rekrutacja do programu "Koleżeńskie korepetycje". To powtórki z materiału obowiązującego na maturze. Miasto szuka chętnych do pomocy maturzystom, zaprasza też licealistów pragnących powtórzyć egzaminacyjne zagadnienia. 
W Lublinie trwa rekrutacja do Koleżeńskich korepetycji
W Lublinie trwa rekrutacja do "Koleżeńskich korepetycji"Foto: Nico.Stock/shutterstock
  • W Lublinie rusza kolejna edycja "Koleżeńskich korepetycji". 
  • Studenci, za darmo, prowadzą maturalne powtórki dla licealistów. 
  • Do programu można zgłosić się przez specjalną zakładkę na stronie internetowej miasta. 
  • Lublin wciąż potrzebuje korepetytorów. Ci z poprzednich lat są wśród laureatów stypendium od prezydenta miasta Lublin i marszałka. 

Czym są "Koleżeńskie korepetycje"?

"Koleżeńskie korepetycje", organizowane przez miasto Lublin, to doskonała okazja, by powtórzyć materiał obowiązujący na maturze, ale też poznać trochę studenckiego życia. Miasto zaprasza na przedmaturalne powtórki materiału i oferuje wsparcie przy wyborze studiów. Trwa rekrutacja do nadchodzącej edycji "Koleżeńskich korepetycji". Zgłoszenia przyjmowane są do 21 marca.

Maturzyści i korepetytorzy poszukiwani

- Prowadzimy obecnie rekrutację, która trwa do 21 marca. To powtórki dla maturzystów, którzy chcieliby poduczyć się, mieć taką powtórkę z podstawowego zakresu matury z języka polskiego, matmy, języka angielskiego, ale też z biologii, chemii - mówi Wiktoria Herun z Urzędu Miasta Lublin, kierowniczka wspierania referatów akademickości, i dodaje, że prowadzony jest też nabór na korepetytorów. - Zapraszamy studentów, doktorantów, ale także kadrę dydaktyczną z lubelskich uczelni, która chciałaby wesprzeć naszą lubelską młodzież w przygotowaniu do matury.


Posłuchaj
03:04 czwórka pierwsze słyszę 14.03.2024 korepetycje 8.36.mp3 Czym są "Koleżeńskie korepetycje" i jak się na nie zapisać? (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

Aby skorzystać z "Koleżeńskich korepetycji", musimy zarejestrować się na stronie urzędu, w zakładce dotyczącej tej pomocy. - Tam deklarujemy, w jakiej formie chcemy się uczyć lub udzielać korepetycji, jak dużo mamy czasu - wymienia przedstawicielka Lublina. - Możemy się zgłosić jako maturzysta lub korepetytor. Deklarujemy, z jakiego przedmiotu chcemy pobierać naukę lub udzielać lekcji. Czy jesteśmy zainteresowani spotkaniem online czy offline, czy dysponujemy miejscem do nauki czy wolimy, żeby urząd je zapewnił. Po wypełnieniu tych danych czekamy na kontakt z pracownikiem urzędu miasta. 

Studenci pomagają maturzystom

Koleżeńskie korepetycje odbywają się w grupach jednoosobowych, dwuosobowych, maksymalnie trzyosobowych. - Formę, która nam najbardziej pasuje, zaznaczamy w formularzu - podpowiada rozmówczyni Weroniki Puszkar. - My podajemy harmonogram spotkań. Byliśmy zachwyceni, że w poprzedniej edycji bardzo dużo naszych studentów, z lubelskich uczelni, zgłosiło się jako korepetytorzy. 

Zaangażowali się studenci z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Politechniki Lubelskiej czy Uniwersytetu Przyrodniczego. - Bardzo nam się podobała też różnorodność miejsc spotkań, bo korepetycje odbywały się i w przestrzeniach młodzieżowych, i akademickich, np. w bibliotekach szkół wyższych. 

Część osób, która udzielała korepetycji w tym roku, jest wśród laureatów stypendium od prezydenta miasta Lublin i marszałka. 

Urząd Miasta Lublin liczy na duże zainteresowanie programem. Jego przedstawicielka przyznaje, że aktualnie zgłosiło się 10 korepetytorów, ale wciąż poszukują kolejnych. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Weronika Puszkar 

Data emisji: 13.03.2023

Godzina emisji: 08.36

pj/kormp

Czytaj także

Nauka do matury może być nowoczesna i atrakcyjna

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2024 12:00
Do matury zostało już niewiele czasu. Młodzi ludzie, którzy wierzą, że edukacja jest podstawą dobrej przyszłości od lat tworzą serwis Maturalni.com. To skarbnica wiedzy, inspiracji, sposobów na szybkie przyswojenie podstawy programowej przed egzaminem dojrzałości. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Interstudent 2024. Znamy tegorocznych laureatów

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2024 16:40
W Polsce kształci się już ponad 105 tysięcy studentów z zagranicy - na przekroczenie tego pułapu nasze  uczelnie czekały kilkanaście lat. Jednym z nich jest Heybat Naghiyev z Azerbejdżanu - zdobywca tytułu Interstudent 2024 w kategorii studia magisterskie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maturalny Nobel. Uczennice i uczniowe zmieniają świat na lepsze

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2024 09:40
Maturalny Nobel to nagroda stypendialna dla uczennic i uczniów ostatniej klasy szkół średnich, chcących zmieniać świat na lepsze. Właśnie poznaliśmy laureatkę tegorocznej odsłony. Marcelina Maciąg została wyróżniona za projekt "Niebieskich skrzyneczek", które będą dla uczniów wsparciem w dbaniu o zdrowie psychiczne.
rozwiń zwiń