Drugie życie rzeczy. Które meble warto przerobić?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 14:00
- Wszystkie meble mogą mieć drugie życie, ale nie wszystkie na nie zasługują - przekonywał w wakacyjnej audycji "Najlepszy dzień tygodnia" Artur Indyka, autor programu "Meblokreacje".
Audio
  • Patenty na odrestaurowanie starych mebli - mówi Artur Indyka (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Dzhafarov Eduard/Shutterstock.com

stolarz rmeble renowacja 1200x660.jpg
Renowacja mebli. Jak to zrobić samemu?

Jak przyznał, za meble z początku lat 80. i 90. "nie warto się zabierać". - Ówczesne tapicerowane fotele, czy kanapy, to takie hybrydy designu z Zachodu i polskiej pomysłowości. To nie zawsze zdawało egzamin - mówił Indyka. jak podkreślał, choć wartość emocjonalna tych mebli jest zapewne duża, rynkowa może być znacznie mniejsza, dlatego nierzadko warto przełożyć energię na inne sprzęty, a te poddać recyclingowi. - Poza tym meble "retro" wcale w rzeczywistości nie muszą być retro. Chodzi o to, by dany mebel, np. biały fotel, przełamał stylistykę naszego mieszkania. I by sprawiał nam radość - mówił gość Czwórki. Tłumaczył także, jak w sieci szukać informacji o tym, czy dany mebel warto odrestaurowywać, i na co zwracać uwagę, poszukując meblowych "perełek" m.in. na targach staroci.


sypialnia 1200.jpg
"Sypialnia to miejsce, w którym można zaszaleć"

Jak zabrać się do realizowania swoich pomysłów i gdzie leży granica pomiędzy kiczem, a ładnym i niebanalnym pomysłem? Co w przypadku, gdy potrzebujemy fachowej pomocy i nie jesteśmy w stanie sami uporać się z naprawianiem niektórych elementów? O tym wszystkim oraz o najdziwniejszych zrealizowanych przez siebie pomysłach opowiadał także Artur Indyka.

***

Tytuł audycji: "Najlepszy dzień tygodnia"

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Artur Indyka (autor programu "Meblokreacje")

Data emisji: 28.07.2017

Godzina emisji: 10.08

kd/kul

 

Czytaj także

Chcesz mieć tatuaż? "Nie podążaj za modą"

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 15:30
Krótkie rękawy i krótkie spodenki to nie tylko okazja, żeby pokazać piękne nogi i opalone ręce, ale też aby pochwalić się swoim tatuażem. - Taką decyzję powinniśmy przemyśleć, bo pozbycie się tatuażu jest dużo droższe niż jego zrobienie - przypomina Radosław Batoon Sentkiewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kos - można go spotkać i w parku i w lesie

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 10:40
- W miastach parki imitują zbiorowiska leśne. To taka podróbka lasu, z której kosy chętnie korzystają. Dziś mówi się nawet o tym, że mamy ich dwa genotypy: leśne i miejskie - tłumaczy w Czwórce przyrodnik i autor bloga "Kacper i jego zwierzaki" Kacper Kowalczyk. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Planujesz remont? Lepiej podpisz umowę z fachowcem

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 09:55
Czas wakacji to okres, kiedy zdecydowanie częściej niż zwykle remontujemy nasze domy i mieszkania. Remont nie musi być koszmarem, ale do tego trzeba się odpowiednio przygotować. 
rozwiń zwiń